Eticaret sitesi kurmak isteyenler için özel olarak hazırlanan bu yazımızda hangi evraklara ihtiyaç duyulacağı, nasıl bir sistem kurulması gerektiği, sitede bulunması gerekenler sözleşmelerin neler olduğuna dair bilgiler verilecektir. E ticaret sitesi kurmak ve E-ticaret sitesi kurmak hakkında tüm bilgiler burada. E ticaret sitesi kurmak bizimle çok daha kolay.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler

İlk gerekli olan şey bir şirket sahibi olmanızdır. Şirket sahibi olmayanlar e-ticaret sitesi açamazlar. İnternetten ticaret yapabilmek için site açabilirler hatta satışta yapabilirler ancak kanunlar ile belirtilmiş olan e-ticaret hukukuna aykırı çalışmaktadırlar. Sahip olduğunuz şirketin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim ya da limited şirket sahipleri e-ticaret sitesi kurabilirler. Daha detaylı bilgi için E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sanal pos için şirket ve e-ticaret sitesi evrakları gereklidir

Kredi kartı ile satış yapabilmeniz için sanal pos almanız gerekmektedir. Sanal pos alabilmek için ise bankalara başvuru yapmanız istenir. Banka başvurularında ihtiyaç duyacağınız evraklar şirket evrakları ve e-ticaret sitenizin barındığı sunucu bilgileridir. Bankada e-ticaret yapabilmek için hesap açmanız gerektiğinden dolayı bu iki evraka ihtiyaç duyulmaktadır.
E ticaret sitesi masrafları için tıklayınız…
Nasıl bir sisteme ihtiyaç vardır

E-ticaret sitesi kurmak için gereken yazılımlar ise e-ticaret paketleri içerisinde mevcuttur. Güvenlik önlemlerine ciddi bir şekilde önem veren, bir e-ticaret sitesinde gerekli her türlü özelliğe sahip olan, ödeme sistemlerini dakikalar içerisinde sitenize entegre eden, alt yapısı sağlam ve kaliteli tasarımlara sahip olan bu paketler ile 1 günde sanal mağaza sahibi olunabilmektedir.

E-ticaret sitelerinde bulunması gereken evraklar

Eticaret paketleri kullanılarak açılan e ticaret sitesi kurmak için gereken bazı sözleşmeler bulunmaktadır. Bunlar kağıt üzerinde yazılı olmasa da çevrimiçi ortamda bulundurmanız gerekir. Ziyaretçi üye olmadan önce gizlilik ya da üyelik sözleşmesi, satış esnasında ya da satış öncesi tüketici mesafeli satış sözleşmesi ve gizlilik sözleşmesinin online olarak müşterilere aktarılması gerekir. Aynı zamanda firma adı, irtibat numaraları, ulaşım gibi bilgilerde kolay görülebilir bir şekilde sitelerde bulunmalıdır.

Eticaret sitesi kurmak ya da açmak için gerekli en önemli şey ise girişimci bir ruha sahip olmak ve bu alana ilk adımı atabilmektir. Online alışveriş sitesi kurmak için gerekenler tamamlandıysa internet üzerinden saniyeler içinde geniş kitleye ulaşmak için bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Yukarıdaki özelliklere entegre bir şekilde çalışan Platinum e-ticaret paketlerini inceleyebilirsiniz.

platinum eticaretİletişime Geç