fb

e-ticaret sitesi kurmak için gerekenler
Eticaret sitesi kurmak için gerekenler 2019 adlı özel olarak hazırlanan bu yazımızda hangi evraklara ihtiyaç duyulacağı, nasıl bir sistem kurulması gerektiği, sitede bulunması gerekenler sözleşmelerin neler olduğuna dair bilgiler verilecektir. E ticaret sitesi kurmak ve Eticaret sitesi kurmak için gerekenler hakkında tüm bilgiler burada. E ticaret sitesi kurmak bizimle çok daha kolay.

E-ticaret sitesi kurmak için neler gerekir(2019)

İlk gerekli olan şey bir şirket sahibi olmanızdır. Şirket sahibi olmayanlar e-ticaret sitesi açamazlar. İnternetten ticaret yapabilmek için site açabilirler hatta satışta yapabilirler ancak kanunlar ile belirtilmiş olan e-ticaret hukukuna aykırı çalışmaktadırlar. Sahip olduğunuz şirketin statüsü ise fark etmez. Şahıs, anonim ya da limited şirket sahipleri e-ticaret sitesi kurabilirler.

E-ticaret sitesi kurmak için gerekenler nelerdir adlı yazımız devam ediyor

Öncelikle ilk şart bir firma sahibi olmanızdır. Şahıs şirketi olması, Limited Şirket olması ya da Anonim Şirket olması yeterlidir, bunlardan herhangi biri olabilir farketmez. Kredi kartı ile ödeme alabilmeniz ve yasal prosedürlerinizi işleyebilmek için tüzel kişiliğe sahip olmanız gerekir. Yasal olarak ve müşterilerinize güven vermesi için önemli ve zorunlu bir husustur.

Henüz bir firmanız yoksa bile E-Ticaret Paketleri karşılaştırma sayfamızdan birini satın alabilir sonrasında firma açılışı yapıp ödeme yöntemlerini ekleyebilirsiniz. Satışa başlayabilmek için fatura kesebiliyor olma zorunluluğu vardır.

Sanal pos için şirket ve e-ticaret sitesi evrakları gereklidir

Kredi kartı ile satış yapabilmeniz için sanal pos almanız gerekmektedir. Sanal pos alabilmek için ise bankalara başvuru yapmanız istenir. Banka başvurularında ihtiyaç duyacağınız evraklar şirket evrakları ve e-ticaret sitenizin barındığı sunucu bilgileridir. Bankada e-ticaret yapabilmek için hesap açmanız gerektiğinden dolayı bu iki evraka ihtiyaç duyulmaktadır.
Firmanızı kurdunuz. E-Ticaret sitenizi Platinum Akıllı E-ticaret paketleri ile oluşturdunuz ve satışa sunacağınız ürünlerinizi eticaret sitenize eklediniz. Bu noktadan sonra ziyaretçilerinizin alışverişlerini tamamlayabilmeleri için ihtiyaç duyduğunuz sanal POS hizmetini Platinum’un anlaşmalı ve çözüm ortağı olduğu sanal pos ödeme sistemleri ile entegre ederek bütün bankaların taksit seçenekleri ile sunabileceğiniz ödeme sistemleri ile de çalışabilirsiniz.Sanal pos sistemleri için sizin herhangi bir başvuru yapmanız gerekmez. Platinum sizin adınıza başvuru süreçlerini ilerletir ve size sadece firma evraklarınızı göndermeniz kalır.

Nasıl bir sisteme ihtiyaç vardır

E-ticaret sitesi kurmak için gereken yazılımlar ise e-ticaret paketleri içerisinde mevcuttur. Güvenlik önlemlerine ciddi bir şekilde önem veren, bir e-ticaret sitesinde gerekli her türlü özelliğe sahip olan, ödeme sistemlerini dakikalar içerisinde sitenize entegre eden, alt yapısı sağlam ve kaliteli tasarımlara sahip olan bu paketler ile 1 günde sanal mağaza sahibi olunabilmektedir.
eticaret sitesi kurmak için gerekenler

E-ticaret sitelerinde bulunması gereken evraklar

Eticaret paketleri kullanılarak açılan e ticaret sitesi kurmak için gereken bazı sözleşmeler bulunmaktadır. Bunlar kağıt üzerinde yazılı olmasa da çevrimiçi ortamda bulundurmanız gerekir. Ziyaretçi üye olmadan önce gizlilik ya da üyelik sözleşmesi, satış esnasında ya da satış öncesi tüketici mesafeli satış sözleşmesi ve gizlilik sözleşmesinin online olarak müşterilere aktarılması gerekir. Aynı zamanda firma adı, irtibat numaraları, ulaşım gibi bilgilerde kolay görülebilir bir şekilde sitelerde bulunmalıdır.

Yukarıda bir e-ticaret sitesinde olması ve bulunması gerekli olanlardan kısaca bahsettik. Fakat e-ticaret sitesi açmak için bu ihtiyaçların tamamlanmasını beklemek zorunda değilsiniz. Bu işlemler için muhasebeciniz ya da siz zaman ayırırken, bunun yanı sıra e ticaret sitenizi de oluşturmaya ve ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz.

Gelin e-ticaret sitelerimizi görmek ve satın almak için için e-ticaret sitesi , sayfamızı inceleyin, Platinum akıllı e-ticaret paketlerinin sizlere neler sunabileceğini kendiniz görün!

Eticaret sitesi kurmak ya da açmak için gerekli en önemli şey ise girişimci bir ruha sahip olmak ve bu alana ilk adımı atabilmektir. Eğer siz de firmanızı, işletmenizi ya da şahıs olarak açtığınız işletmenizi geliştirmek ve e-ticaret sitesi üzerinden on binlere saniyeler içinde ulaşmak için bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Yukarıdaki özelliklere entegre bir eticaret sitesi kurmak amacındaysanız Platinum e-ticaret paketlerini inceleyebilirsiniz.

platinum eticaretİletişime Geç