İnternetten Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler 

https://www.hazirticaretsitesi.com/wp-content/uploads/images/e-ticaret-yasa-e1414144854201-1280x703.jpg

İnternetten satış yapmak için, her başarının öncesinde uygulanan yol planı elbette başarı ile internetten satış yapmak için de vardır. Gerek stoklu çalışmanız gerekse dropshippng yöntemi ile çalışmanız farketmez.

Nasıl ki başarı için bir yol planı varsa , kuralları da var. Bu kurallar gerek ilgili yasalarla gerekse sizin disiplinli çalışmanız ile alakalıdır.

Peki nedir bu kurallar?

İnternetten Satış Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

 • Fatura kesebiliyor olmak
  İlgili mevcuaz gereği internetten satış yapabilmek yapabilmek için gelen siparişlerinizi faturalandırmak zorundasınız. Şahıs, limited veya anonim şirketi farketmeksizin bir vergi levhasına sahip olmalısınız. Varolan bir mağazanız olabilir ve haliyle vergi levhasına sahipsinizdir bu durumda ilave olarak e-ticaret şirketi kurulmasına gerek yoktur. Bu şirket sınıflandırmalarından en az masraflı olanı için şahıs firması kurmak başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Profesyonel e-ticaret sitesi ihtiyacı
  Profesyonel olarak işletilen ve yazılmış e-ticaret özelliği olan tasarımı müşteriye al beni diyecek bir siteye ihtiyacınız var. E-ticaret sitesi satın almadan önce e-ticaret paket özellikleri karşılaştırıp işiniz için en uygunu araştırmanızı tavsiye ederiz. Profesyonel e-ticaret paketleri maalesef ücretsiz olarak bulmanız mümkün değildir. Günümüzde bir çok kişi/firma e ticaret sitesi kurabildiğini iddia ederler, doğru kurabilirler ama eksik. E-ticaret sitesi kurmak için çok fazla bilgiye ihtiyaç yoktur. 2 yada 3 “ileri” düğmesine tıklayarak kurulmuş oluyor. Önemli olan sistemde meydana gelebilecek hatalar, arızalar  veya sorunlara müdahale edip hızlı çözüm üretebilecek bilgiye sahibi olunmasıdır. Bu anlamda kurumsal firmalarla çalışmanızı öneriyoruz.
 • Bütçe belirlemek 
  Fatura kesebiliyorsunuz, profesyonel e-ticaret sitesi de var ve muhteşem görünüyor ama sitenize ziyaretçi gelmiyor. Bunun için reklam çalışmasına ihtiyacınız olacaktır. Google adwords, facebook, twitter, instagram reklamları veebilirsiniz. Bu reklamlar maliyet tutacağından günlük olarak bütçe hesaplayıp aylık olarak ayırmanız gerekebilir. Sosyal medya takipçi sayınız yüksek olup olmaması önemli olmaksızın reklam başarı için gerekidir.
 • İlgilenmek
  Yukarıdaki 3 maddeyi tamamladınız ama ilgilenmiyorsunuz. Sipariş geliyor kargosunu geciktiriyor, müşteri soru soruyor cevaplamıyor hatta telefonlara bakmıyorsunuz. Peki, ek iş olarak yapıyor olabilirsiniz ama boşlamamak gerekir. En azından günde 2-3 saatinizi ayırmak durumundasınız. İlk zamanlar bebek gibi düşünebilirsiniz, bakıma muhtaç. Müşteri güveni ve marka bilinirliği açısından önemlidir. Bebek büyüdükten sonra bakıcı alıp iş paylaşımında bulunabilirsiniz.

İnternetten satış yapmak için yapazağınız masraflar için tıklayınız…
İnternetten satış yapmak için bu şartları sağladığınızda elbette başarı gelecektir.

Umarım, bu makale bir e-ticaret işine nasıl başlayacağınızı anlamanıza yardımcı olmuştur. Mağaza açmak için ihtiyacınız olan herşey parmaklarınızın ucunda ve Platinum E-Ticaret olarak biz bu hedefe ulaşmanız için her adımda size yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yazımıza yorum yapabilir, puan verebilir ve sevdiklerinizin de bu bilgilerden faydalanabilmesi için aşağıdaki sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Unutmayın, bilgi paylaşınca çoğalır.

[ratemypost]

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

https://www.hazirticaretsitesi.com/wp-content/uploads/images/platinum-logo.png

Dereboyu cad. Meydan Sokak Beybigiz Plaza Şişli/İstanbul
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Okmeydanı Şişli / İstanbul

Sosyal Medyada Biz

Bir web sitesinde olması gereken bir çok özelliği sizler düşünmeden önce biz düşündük.Her satışınızdan en az %10 verdiğiniz komisyonlar artık tarih oluyor. Hiç bir kuruma bağlı kalmadan ömür boyu hosting ücreti haricinde ödeme yapmayacağınız sistemle sizi tanıştırıyoruz.Temaları iyileştirerek sektörünüze hitap edecek hale getirdik. Sizin belli bir tarzınız vardır ve bu tarzınıza uygun temaları web sitemizden demo olarak inceleyebilirsiniz. Size kalan sadece ürünlerinizi girip satış fiyatınızı belirlemek.

  Copyright © 2021 Platinum ETicaret Bilgi Teknolojileri – All rights reserved.

  Copyright © 2021 Platinum ETicaret Bilgi Teknolojileri – All rights reserved.

  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  İletişime Geç