E-ticaret nedir, sanal ticaret nedir veya terimin tam anlamının ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Bu terim ile diğer benzerleri arasında ne gibi farklar var?
Çevrimiçi ticaret her zamankinden daha popüler fakat bununla birlikte, yayılmasına rağmen, birçok insan hala ne olduğunu gerçekten bilmiyor.
Bu yazının amacı, e-ticaret nedir, tam tanımını, benzer terimlerden nasıl farklı olduğunu, var olan farklı türleri ve geleneksel işletmelere göre avantajları, c2c e ticaret nedir, sanal ticaret nedir, e ticaret işlemleri nedir gibi merak edilen bir çok sorunun cevabını açıklamaktadır.
Elektronik ticaret hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmeye hazır mısınız?

E-Ticaret Nedir ?

E-ticaret,  internet üzerinden mal ve hizmet satma sürecidir . E ticaret işlemleri nedir; müşteriler web sitesine veya çevrimiçi pazara gelir ve elektronik ödemeleri kullanarak ürün satın alır. Parayı aldıktan sonra satıcı malları gönderir veya hizmeti sağlar.

Elektronik ticaret, Amazon’un kitap sattığı 1990’ların başından beri varlığını sürdürüyor, ancak bugün, milyarlarca dolarlık bir sektör ve salgın sırasında daha da büyüdü.  ABD Ticaret Bakanlığı verileri analizine göre, e-ticaret harcamaları  2020’nin ilk yarısında yıllık% 30 artışla 347,26 milyar dolara ulaştı. Karşılaştırma için, e-ticaret satışları 2019’un ilk altı ayında yalnızca% 12,7 arttı.

E-Ticaret nedir anlamı kısaca ; İnternette işlem yapmak veya bunları kolaylaştırmak, e-ticaret olarak adlandırılır. E-ticaret, ” elektronik ticaret “in kısaltmasıdır .
Popüler e-ticaret örnekleri, online sipariş ve satışı ile ilgilidir .
Ancak e-ticaret evreninde başka tür faaliyetler de bulunmaktadır. Elektronik ortamda yürütülen her türlü ticari işlem e-ticarettir.

E-ticaret Sistemlerine Örnekler

Çevrimiçi alışveriş
İnternette ürün satmak ve almak , e-ticaretin en popüler örneklerinden biridir. Satıcılar perakende satış mağazalarının online mağaza vitrinleri oluşturur. Alıcılar mouse tıklamaları ile ürünlere göz atabilir ve satın alabilirler. Amazon.com çevrimiçi alışverişin öncüsü değilse de, tartışmasız en ünlü çevrimiçi alışveriş merkezidir.
Elektronik Ödemeler
Online ürün satın aldığınızda, çevrimiçi olarak da ödeme yapmanız için bir yapı olması gerekir. Ödeme işlemcileri ve ödeme ağ geçitleri e-ticaret içine giriyor.
Online Müzayede
Çevrimiçi açık arttırmayı düşündüğünüz zaman, eBay’i düşünürsünüz. Fiziksel açık artırmalar çevrimiçi açık artırmalardan önce gerçekleşir, ancak İnternet ihaleleri çok sayıda alıcı ve satıcıya ulaşabilir hale getirmiştir. Çevrimiçi açık artırmalar, fiyat araştırması için etkili bir mekanizma. Çoğu alıcı, açık arttırma alışverişleri normal alışverişinden çok ilginç buluyor.
İnternet bankacılığı
Bugün, fiziksel bir banka şubesi ziyaret etmeden bankacılık işlemlerinin tümünü gerçekleştirmeniz mümkün. Web sitelerinin banka hesaplarıyla ve sanal kredi kartlarıyla, e-ticaretin en büyük gücü oldu.
Online Bilet
Hava yolu biletleri, film biletleri, tren biletleri, oyun biletleri, spor etkinliklerine bilet ve her türlü bilet biletlerinizi online olarak rezerve edebilirsiniz. Online bilet, bilet satış kuyruklarında sıraya girme ihtiyacını ortadan kaldırır.

E-ticaret Türleri

E-ticaret, işlemdeki katılımcıların türüne göre sınıflandırılabilir:

 • B2B E Ticaret Nedir (İşletmeden İşletmeye): Müşterileri aynı zamanda işletme veya kuruluş olan işletmeler. Örneğin, ürünlerini mimarlara ve iç mimarlara satan bir inşaat malzemeleri firmasını düşünebiliriz.
 • B2C E Ticaret Nedir ( İşletmeden Tüketiciye): Ürün veya hizmetlerini doğrudan tüketiciye satan işletmeler. Bu olağan tiptir ve binlerce kıyafet, ayakkabı veya elektronik mağazası örneği vardır.
 • C2B E Ticaret Nedir  (Tüketiciden-İşletmeye): Tüketicilerin ürün veya hizmetler sunduğu ve işletmelerin bunlara teklif verdiği siteler. Freelancer, Twago, Nubelo veya Adtriboo gibi serbest çalışanlar için geleneksel web sitelerinden bahsediyoruz.
 • C2C E Ticaret Nedir  (Tüketiciden Tüketiciye): Tüketiciler arasında ürünlerin satışını kolaylaştıran işletmeler. En açık örnek eBay veya herhangi bir ikinci el web sitesidir.

E-ticaret Mağazası Açmanın Avantajları ve Dezavantajları

E-ticaret neden İnternet’i doldurdu ve bu kadar çabuk bir ihtiyaç haline geldi?
Çünkü e-ticaretin geleneksel ticarete göre avantajları gerçekten güçlü.

Avantajlar

 1. Daha fazla müşteri. Farklı şehirlerde e-ticaretin erişimiyle karşılaştırılabilecek yeterli ofise sahip yerel mağaza veya şirket yoktur. Dünyanın herhangi bir yerinden satış ve satın alma imkanı, hedef kitleyi genişletir ve şirketin daha fazla müşteri kazanmasını sağlar.
 2. Saat sınırı yok: E-ticaret programlara göre çalışmaz, oysa 7 gün 24 saat açık geleneksel bir mağaza bulmak neredeyse imkansızdır. Web siteleri gün boyu açıktır ve müşteriler istedikleri zaman istedikleri her şeyi satın alabilirler.
 3. Daha az maliyet:  Fiziksel bir mağazaya ihtiyaç duyulmaması, geleneksel bir işletmeyi yürütme maliyetlerini azaltır. Ayrıca e-ticaret, tedarikçileri tüketicilerle buluşturduğunda üretim maliyeti bile yoktur.
 4. Daha büyük kar marjı:  Maliyet azaltma ve pazar genişletme, daha düşük fiyatlarla bile, geleneksel bir mağazadan daha büyük bir kar marjı elde edilebileceği anlamına gelir. Daha çok ürün satılır ve daha çok para kazanılır.
 5. Ölçeklenebilirlik: Bu, aynı anda bir veya bin kişiye satış yapabileceğiniz anlamına gelir. Fiziksel bir mağazada, aynı anda yardımcı olabileceğiniz müşteri sayısı için her zaman bir sınır vardır. Öte yandan, e-ticarette tek sınır müşteri çekme yeteneğinizdir.

Bunu okuduktan sonra, bir e-ticaret mağazası açmanın her şeyi iyileştirdiğini, e-ticaretin sadece avantajları olmadığını düşünebilirsiniz.
Bu nedenle, çevrimiçi maceranıza başladığınızda karşılaşmanız gereken zorlukları da analiz etmeniz önerilir.

Dezavantajlar (zorluklar)

Bozuk bir resim göstermekten kaçınmak için onlara dezavantajlardan çok zorluklar demeyi istedik.
Tabii ki hayattaki her şeyde olduğu gibi bazı dezavantajlar da var.

 • Güven eksikliği: Ödeme platformları, herhangi bir fiziksel işletme kadar güvenli olma noktasına gelse de, hatta daha da fazlası, birçok insan hala daha az ödeme güvenliği, güven eksikliği olduğunu düşünüyor. Bu güvensizlik demektir. Aktarılan bilgileri şifreleyen bir SSL (https) sertifikası ekleyerek ve gerekli güveni ileten başka damgalar ekleyerek sorunu çözmeye yardımcı olabiliriz.
 • “Görülemeyen veya dokunulamayan” ürün ve hizmetler: İyi bir yatırım yapma hissini herkes sever. Bu hissi gerçek kılmanın bir yolu da ürünleri görüp ellerimizle dokunmaktır. Bir e-ticaret mağazasında bu somut duygu eksik. Bunu nasıl çözebiliriz? Çok kapsamlı ürün kartlarıyla ve ürünlerin resimleri, videoları ve çok ayrıntılı açıklamalarını ekleyerek .
 • İnternet erişimi gerektirmesi: Bu açıktır, ancak satın alabilmek ve satabilmek için bağlı bir cihaza ihtiyacınız var. Günümüzde, insanların büyük çoğunluğu bu tür bir erişime sahiptir, ancak hedef kitlenin ya daha yaşlı ya da daha az “teknoloji” olduğu bazı sektörler vardır, bu bir sorun olabilir.
 • Teknik sorunlar: İster çevrimdışı ister çevrimiçi olsun, her tür girişimcilik, aşina olunmayan sorunlarla uğraşmayı gerektirir. Bir e-ticaret mağazasının özel durumunda, teknolojik kısım herkesin sahip olmadığı minimum bilgi gerektirir. Bunu çözmenin en iyi yolu, elbette bir bedeli olsa da, teknik desteği dış kaynak kullanmaktır.
 • Rakipler: Bir e-ticaret başlatmak için yapılan ilk yatırım, fiziksel bir işletmenin başlangıç ​​maliyeti kadar yüksek değildir. Bu, daha fazla rakip demektir.
 • Sonuç almak zaman alır: Fiziksel bir mağaza açıldığında, ürünler potansiyel müşterilere ilk dakikadan itibaren gösterilir. Bir e-ticaret için görünürlük kazanmak çoğu insanın düşündüğünden daha zordur. Harika bir ürüne ve harika bir platforma sahip olabilirsiniz, ancak görünürlüğünüz üzerinde çalışmazsanız, kimse onları görmez.

Yine de, dezavantajlardan çok daha fazla avantaj olduğunu düşünüyoruz. Aslında, iade politikalarını iyileştirmek ve güvenlik sisteminin gelişimini sağlamak bu dezavantajları ortadan kaldıracaktır.

E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler

E-Ticaret, son on yılda dev bir endüstri haline geldi. Çevrimiçi perakende geliri, 2022 tahmini 27.5 trilyon dolara kadar yükselirken, sürekli olarak artıyor . Artık alışverişlerin% 70’ı arama ve satın alma için yalnızca online bir kanal kullanılarak yapıldığından, yeni alışveriş yöntemi fiziksel mağazaları ciddi şekilde tehdit ediyor .

Ancak bu, e-ticaretin şimdiden zirveye ulaştığı anlamına gelmez. Bir araştırma, e-ticaret sitesi ziyaretlerinin ortalama % 2,86’sının satın almaya dönüştüğünü, dolayısıyla bu alanda iyileştirme için fazlasıyla yeterli alan olduğunu göstermektedir.

Bir sanal mağaza işletiyorsanız, karlılığı en üst düzeye çıkarmak için işin her yönünü anlamanız gerekir. Amacımız, size e-ticaret hakkında muhtemelen bilmediğiniz sekiz önemli şeyi sunmaktır. Hadi bir bakalım!

E-Ticaret Geleneksel Perakendeye Benzerdir

E-ticaretin alışveriş oyununa bir dizi yeni özellik ve taktik getirdiği doğru olsa da, gerçek hala geleneksel perakendeye çok benziyor. Fiziksel mağazanın tüm temelleri dijital ticaret için geçerlidir ve bu ilkelere saygı duymak, tamamen teknoloji odaklı rakiplerin önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Burada hangi özelliklerden bahsediyoruz? E-ticarette bir takım stratejiler uygulamanız gerekir:

 • Mağaza vitrini ve web sitesi : Bir web sitesi, bir mağazanın vitriniyle hemen hemen aynı işlevi görür. Ziyaretçilere ilk izlenimi verir ve hangi yöne gideceklerine karar vermelerini sağlar.
 • Pazar araştırması : Her iki işletme türü de büyük ölçüde pazar araştırmasına dayanır. Her şirketin müşteriler, rakipler, sektör eğilimleri vb. hakkında her şeyi bilmesi gerekir.
 • Pazarlama kanalları : Geleneksel perakendeciler ve dijital işletmeler, aynı pazarlama araçlarını ve tanıtım kanallarını kullanır. Bugün, yeni müşteriler çekmek için herkesin sosyal medyadan, ücretli reklamlardan veya e-posta pazarlamasından yararlanması gerekiyor.
 • Teklifler: Herkesin teklifleri sevdikleri için dijital ve gerçek dünya müşterileri arasında hiçbir fark yoktur. Her iki dünyada da indirimler, promosyonlar ve sınırlı süreli teklifler gibi şeyler ilerlemenin yoludur.

Tipik Bir Müşteri Profili Oluşturmak Özenlidir

Bu sonuç, pazar araştırmasının perakende madeni paranın her iki tarafı için de önemli olduğu şeklindeki önceki fikirle el ele gider. Dijital bir işletme olarak, bir alıcı kişisi tanımlamalısınız çünkü müşterinize nasıl yaklaşacağınızı öğrenmenin tek kesin yolu budur.

Müşteri özellikleri, işletmenizin özelliklerine bağlı olabilir, ancak her şirketin aşağıdaki özellikleri bulması gerekir:

 • Yaş ve cinsiyet : Bu gerçekler çok önemlidir çünkü liseli çocuklara bir şeyler satsanız da orta yaşlı yöneticileri ve üst düzey yöneticileri hedef alsanız da aynı değildir.
 • Konum : Müşterilerinizin büyük çoğunluğu aynı bölgeden geliyorsa, teklifleri ve içeriği bu özelliğe göre özelleştirebilirsiniz.
 • Eğitim : Aynı şey eğitim için de geçerli çünkü ortalama tüketicinizin akademik düzeyine uygun bir pazarlama stratejisi tasarlamanız gerekiyor.
 • Ortalama gelir: Zengin ve düşük gelirli tüketiciler, farklı türden teklifler ve promosyon mesajları talep eder.
 • Yaşam tarzı ve kişisel inançlar: Düşüncelerini, yaşam tarzlarını, iletişim tarzlarını ve kişisel değerlerini anlamazsanız müşterilere başarılı bir şekilde yaklaşamazsınız.

Ürün Açıklamaları Gerçekten Önemlidir

Alışveriş yapanların neredeyse % 90’ının ayrıntılı ürün içeriğini satın alma kararları için son derece önemli olarak nitelendirdiğini biliyor musunuz ? Bu, çevrimiçi perakendenin kritik bir bölümüdür çünkü kullanıcılar ürünü alıp fiziksel olarak inceleme fırsatı bulamazlar.

Bu tür durumlarda, ürün açıklaması, dönüşüm oranınızı artırma veya bozma gücüne sahiptir. Profesyonel makale hizmet ajansları ve zamanında makale yazma konusunda uzmanlaşmıştır, bu nedenle konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız onlara danışabilirsiniz. Bununla birlikte, burada sizinle birkaç temel görüş paylaşabiliriz:

 • Ürün açıklamaları, ürünün tüm teknik özellikleriyle birlikte menşeini göstermelidir.
 • Zahmetsiz kullanım sağlamak için talimatlar eklemelisiniz.
 • Ürün faydalarını vurgulamayı ve avantajlarını hedef tüketicileri çekeceğini bildiğiniz bir şekilde açıklamayı unutmayın.

İçerik Kalitesi Öne Çıkmanıza Yardımcı Olur

Bugünlerde herkes tonlarca web sitesi içeriği oluşturuyor. Nitekim, pazarlamacıların% 60’ı her gün en az bir içerik oluşturuyor gibi görünüyor . İçerik oluşturmada bu kadar büyük bir artışa ne sebep oldu?

İşletmeler, tüketicilerin büyük çoğunluğunun geleneksel reklamcılıktan bıktığını fark ediyor. Tipik bir kullanıcı, reklamlara ve banner reklamlara güvenmez veya bunlardan hoşlanmaz, bunun yerine kaliteli içerik görmek ister. Bu açıkça, olağanüstü yayınları tutarlı bir şekilde yayınlamanız gerektiğini gösterir.

Öncelikle web sitesi ziyaretçileri uzun biçimli ve analitik makaleleri tercih ediyor. Belirli bir konu hakkında her şeyi öğrenmek isterler, bu nedenle hikayenin tüm yönlerini ele almalı ve kanıtlanmış gerçekleri ve istatistiksel bulguları ekleyerek onu desteklemelisiniz.

İkinci olarak, asla büyük miktarda metin yazmamalısınız: Yazılarınızın okunabilirliğini en üst düzeye çıkarmak için içeriği daha küçük paragraflara bölün. Bunun yanı sıra, yayınlamadan önce yayınları kontrol etmeyi unutmayın. En küçük bir hata bile yıllarca süren sıkı çalışmayı mahvedebilir, bu nedenle her makaleyi iki kez kontrol etmeniz veya profesyonel makale yazma ajansı gibi bir düzenleme hizmetini tutmanız gerekir .

Sosyal Medyayı E-Ticaret Web Sitenize Entegre Edin

Henüz fark etmediyseniz, sosyal medya e-ticaret pazarlaması önemli bir katkı sağlamıştır. Günde iki milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, YouTube ve Instagram beğenileri, size küresel olarak hedef müşterilere yaklaşma fırsatı sunar.

Bu pazarlama ve satış kanalından yararlanmanın ve dijital işletmenizi uzun vadede daha üretken ve daha karlı hale getirmenin pek çok yolu var. Seçeneklerden biri, ürünlerinizin yanına sosyal paylaşım düğmeleri eklemektir, böylece herkes öğelerinizi sosyal profilleri aracılığıyla yayabilir. Bu şekilde, daha fazla görünürlük elde edersiniz ve marka tanınırlığını geliştirirsiniz.

Diğer bir çözüm, web sitenizde kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) paylaşmaktır. UGC, marka savunuculuğunu artırırken müşterilerinizi takdir etmek ve takdir etmek için mükemmel bir taktiktir. Ancak burada yapabileceğiniz daha çok şey var: sosyal oturum açma olanağı sunun, sosyal tabanlı bir yorum sistemi kullanın veya kullanıcılara gönderilerinizi okuduktan sonra paylaşmalarını hatırlatın vb.

7/24 Müşteri Desteğine İhtiyacınız Var

E-ticaretin en büyük avantajı, kullanıcılara günün her saati müşteri hizmeti sunabilmenizdir. Bu sadece bir avantaj değil, aynı zamanda insanlar internette durmaksızın gezinirken ve neredeyse anında bilgi almak istedikleri için bir gerekliliktir.

İşletmenizi 7/24 kullanılabilir hale nasıl getirebilirsiniz? Olağan şüphelilerin (posta, e-posta, telefon numarası, sosyal medya hesapları vb.) Yanı sıra, herhangi bir zamanda, her gün tam olarak çalışır durumda olan bir müşteri hizmetine de ihtiyacınız var. Bu özellik, sohbet robotları şeklinde gelir.

Bir araştırma, tüketicilerin% 64’ünün 24 saat hizmetin sohbet robotlarının en büyük faydası olduğunu düşündüğünü ortaya koyuyor. Böyle bir sistem, tüketiciyle ilgili oldukça alakalı girdiler alırken, kullanıcıların istedikleri zaman markanızla etkileşimde bulunmalarına olanak tanır.

Kulaktan Kulağa Çok Hızlı Yayılır

Muhtemelen sosyal medya gücünün farkındasınızdır, ancak bunu asla unutmayın veya potansiyelini küçümsemeyin. Kulaktan kulağa çok çabuk yayılır ve işinizi yapabilir veya bozabilir, bu nedenle çevrimiçi incelemeleri ve müşteri referanslarını beslemeniz gerekir.

Web sitesi referansları, sosyal kanıtın temel versiyonunu temsil eder. Ancak, bu özelliklerden bazılarını kullanarak çok daha fazlasını yapabilirsiniz:

 • Toplam satın alma sayısını ortaya çıkarın. Örneğin 211.546 kullanıcının ürünü çoktan satın aldığını söyleyebilirsiniz.
 • Ürünün yanına bir inceleme sayısı ekleyin.
 • Ürün popülerliğini vurgulamak için en çok satan rozeti ekleyin.
 • Kaç kullanıcının belirli bir ürünü alışveriş sepetine eklediğini gösterin.

E-Ticaret Yazılımının Özellikleri ve Kalitesi Değişiklik Gösterir

Online olarak hazır e-ticaret yazılımı aradığınızda yüzlerce farklı seçenek görürsünüz. Hepsi çekici görünüyorlar, ancak hepsinin aynı olduğunu düşünmeyin.

E-Ticaret platformları özellik ve kalite açısından farklılık gösterir, bu nedenle kendi profesyonel gereksinimlerinizin farkında olmanız gerekir. Çok yönlü bir araca mı ihtiyacınız var veya güvenlik, kullanılabilirlik, pazarlama araçları, yazılım entegrasyonları veya ölçeklenebilirlik gibi paket özellikleri ile belirli işlevlere odaklanmak mı istiyorsunuz? Bu soruyu cevaplama şekliniz, son kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Platinum e-ticaret siteleri ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip olup işinizi internette büyütmenize ön ayak olacaktır. Size uygun hazır e-ticaret sitesi ile hemen kazanmaya başlayabilir ve mutlu müşterilerimiz arasında yerinizi alabilirsiniz.

Hazır E ticaret paketi neye denir

E-ticaret yazılımları internette kredi kartı ve diğer ödeme sistemlerini kullanarak satış yapılmasını sağlayan elektronik ticaret sitelerinin temelini oluşturmaktadır. Sanal mağaza açmak ve bu mağazadan online alışveriş yapılmasını sağlamak için eticaret yazılımı kullanılmaktadır. Kısaca e ticaret nedir sorusunun cevabı verilmiştir.

Hangi dillerde kodlanır

E-ticaret yazılımları genel olarak asp ve php kodlama dilleri ile yapılmaktadır. Bunun sebebi sipariş, ürün ekleme, kategori oluşturma, üyelik gibi alanların ancak bu kodlama dilleri sayesinde yapılabilmesidir. Ek olarak java, flash, html, css gibi yazılım dillerine de ihtiyaç duyulmaktadır.

Ücretli midir yoksa ücretsiz midir

Ücretli ya da ücretsiz bir şekilde e-ticaret sitesi açılabilmektedir. Ancak ücretsiz açılan eticaret sitelerinde beklemeyen ve istenmeyen sorunlarla karşılaşılmaktadır. Başta güvenlik olmak üzere yazılım, tasarım ve sunucu bazlı çıkan sorunlar yüzünden hem maddesel hem de hukuksal problemlerle karşılaşılabilmektedir.

E-ticaret firmaları ile yapılan özel hazır e-ticaret paketleri ücretli bir şekilde satışa sunulmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında alınan eticaret paketleri bir online alışveriş sitesinin ihtiyacı olan hangi özellik varsa karşılamakta ve ekstra avantajlar sunmaktadır.

E ticaret sitesinde güvenlik nasıl alınır

E-ticaret firmaları yapmış oldukları e-ticaret yazılımlarında sunucu, yazılım ve ödeme sayfası olmak üzere üç güvenlik önlemini bir arada almaktadırlar. Bu güvenlik önlemleri uluslar arası standartlara uygundur. Ödeme sayfalarında SSL şifreleme sistemleri, sunucularda Firewall, IPS, IDS, RAID5 ve yazılımlarda özel kodlamalar yapılarak en sağlam alt yapı oluşturulmaktadır.

Güvenlik önlemlerine neden bu kadar dikkat edilmektedir

Ödeme sayfalarında müşterilerin kredi kart bilgileri ile beraber iletişim bilgilerinin korunması gerekir. E-ticaret sitesi açıldıktan sonra herhangi bir saldırı veya tehditte kapanmamalıdır. Verilerin yedekleri her zaman alınmalıdır, çünkü kaybolma ihtimali vardır. Güvenlik nasıl alınır konusu altında anlattığımız özellikler olmadığı taktirde bu işlemler gerçekleştirilememektedir.

E-ticaret yazılımı tasarımları nasıl olmalıdır ?

E-ticaret yazılımlarında özel tasarımlar kullanılmalı ve bu tasarımlar e-ticaret sitelerine girecek olan müşterilere güven vermelidir. Aynı zamanda e-ticaret tema tasarımları istenildiğinde geliştirilebilir olmalıdır. Aksi taktirde kısa bir süre içerisinde e-ticaret sitesi demode olabilmektedir.

Ücretleri ne kadardır

E-ticaret paketleri ücretleri sahip oldukları özelliklere göre değişmektedir. Kullanılacak olan trafik, istenilen ekstra entegrasyonlar, fırsat sistemleri, arama motoru optimizasyonu eğitimi, promosyon modülleri ve diğer ekstra sunulan özelliklere göre e-ticaret yazılımlarının fiyatlarında değişimler yaşanabilmektedir.

Sonuç

Çevrimiçi ticaret, perakende ticaretin yerini alıyor, ancak yine de iyileştirme için biraz daha zamana ihtiyacı var. Kârlı bir dijital mağaza işletmek, e-ticaretin tam olarak anlaşılmasını gerektirir, bu nedenle bu yazıyı, işletmeniz hakkında önemli her şeyi size açıklamak için hazırladık. Bu ilkelere uymak, gelirinizi artırmanıza yardımcı olacaktır, bu nedenle önerilerimizi hatırladığınızdan emin olun, çok yakında faydalarını göreceksiniz!

İletişime Geç