İnternette Yöresel ve Organik Ürünlerinizi Nasıl Satabilirsiniz?

https://www.hazirticaretsitesi.com/wp-content/uploads/images/internette-yoresel-ve-oragnil-urunlarinizi-nasil-satabilirsiniz.jpg

İnternetten yöresel ve organik ürün nasıl satarım, internette organik ürün satmak istiyorum, organik ürün nasıl satılır, internette organik ürün satma belgesi gerekir mi gibi sorularınızın cevapları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Köy ortamı ya da bahçe imkanı olan kişilerin yetiştirdiği organik birçok ürün vardır. Bu tarz şeylerle meşgul olanlar elindeki ürünleri satmak isteyip bütçelerine katkı sağlayabilirler. Bunun için organik ürünlerinizi satabileceğiniz pazarınızı tanıtmak istiyoruz.

 • Patlıcan
 • Biber
 • Domates
 • Salatalık gibi organik birçok doğal ürünler bahçe tarzı yerlerde yetiştirilebilir.

Organik Ürün Nasıl Yetiştirilir?

Dünyada ilaçsız ve hormonsuz ürünler bulmak oldukça zorlaşmıştır. Organik ürünlerin değeri gün geçtikte artmaktadır. Gübre, ilaç kullanılarak oluşturulan yapay ürünler hem çevreye hem de insan sağlığına oldukça zararlıdır. Kanser etme ihtimali oldukça yüksektir. Bundan dolayı insanların çoğu ya organik ürün yetiştirmeye başlar ya da organik ürün satın alır.

Organik ürün yetiştirmek için verimli bir toprağa ve uygun ortama sahip olmak gerekir. Yetiştirilmek istenilen ürünleri mevsimine göre seçilip yetiştirilmelidir. Topraktaki besi hayvanları ve ekinlere değişiklikler yapılmalıdır. Ekinleri ektikten sonra sulama işlemi, gübre takibi, toprak koruyucu bitkiler, güneşin zararlı ışınları gibi birçok şeye dikkat edilmelidir.

Yetiştirilmesi yapay ürünlere karşın oldukça zahmetli ve zordur ama bir o kadar da yararlı ve lezzetlidir. Emeğinin karşılığını dolgun ücretle almak mümkündür. Organik ürün yetiştiriciliği yapan kişiler ilaçlama, gübreleme ve antibiyotikler kullanamazlar çünkü ekinlere oldukça zarar verir.

Organik Ürün Satışı
Organik Ürün Satışı

Organik Çiftlik Nasıl Kurulur?

 • Boş bir arazi satın almak gerekir.
 • Ekin ekmek için oldukça verimli bir toprak olması gerekir.
 • Toprağın verimini arttıracak detaylı bilgiye sahip olmak gerekir.
 • Ürün almak için yeterli miktarda paranın olması gerekir.
 • Bu tarz işlerle alakalı detaylı bilgiye sahip olmak gerekir.
 • Organik ürün yetiştirmek için yeterli zamanın ayrılması gerekir ve bu zaman iyi yönetilmelidir.
 • Ekinleri ekmek için bu tarz işlere uygun ekip ve ekipmanların olması gerekir.
 • Ticarete dökülen organik ürün yetiştiriciliğinde işletme planlaması yapılmalıdır.

Organik ürün yetiştirdikten sonra bunları organik pazar veya internet ortamında satarak paraya çevirmek mümkündür. Organik pazara satmak için bu tarz işlerle ilgilenen kişilerle görüşüp iş anlaşması yapılmalıdır. Bu sayede sürekli üretim yaparak direk satış yapılabilir.

İnternet üzerinden organik bir market açmak mümkündür. Satılacak ürün ile ilgili gerekli belgeler konusunda bilgi alınmalıdır. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan izin alınarak oluşturulan organik market üzerinden müşterilere güven sağlanmalıdır.

İnternet üzerinden organik marketteki ürünleri müşterilere satabilmek için öncelikli onaylarının ve sertifikalarının alınması gereklidir. Organik ürünlerinin güvenli olup olmadığını yetkililer tarafından denetlenmelidir. Kurulan organik maket sitesinde izin belgesi sertifikasını göstermek, denetim altından geçtiğini belgelemek ürünlerin güvenilirliği açısından ve satış yapmak açısından oldukça önemlidir.

İnternet üzerinden satış olacağı için organik ürünlerin fotoğraf kaliteleri oldukça anlaşılır ve yüksek olmalıdır. Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin organik ürün üretme imkanı olmadığından genel de satın almayı tercih ederler. Ancak çalışan insanların alışveriş yapma imkanı bulamadığından dolayı genel de bu tarz internet üzerinden organik market sitelerine girerek kendilerine ürün satın alabilirler.

İnternet üzerindeki gıda satışlarında en çok dikkat edilmesi gereken şey koruyuculuktur. Bu tarz herhangi bir ilaç, gübre gibi katkı maddesi olmayan ürünler sıcaktan oldukça çabuk etkilenirler. Bundan dolayı kargo yapılacak ürün aynı gün teslim edilip, uygun şekilde paketlenmelidir.

Kargo yaparken profesyonel olmak adına müşterilere detaylı bilgi vererek ürün karışmaması adına paketlenen ürünlerin üzerine etiket yapıştırılmalıdır. İnternet üzerinden satış yapıldığı için tadım mümkün olmamaktadır. Satın alan tüketicilerin yararı adına paketlerin üzerine küçük tadımlık paketler yapılarak müşterilerin ilgisi ve güvenilirliği arttırılabilir.

Yöresel ve organik ürünlerin satış maliyeti normal pazar ve marketlerdeki ürünlerin satış maliyetinden yüksektir. Ambalaj yapılan ürünlerin miktarı azdır. Bu sebepten dolayı herkesin rahatlıkla ulaşabileceği ürünler değildir. Yöresel ve organik ürünler metropol bir şehirde yaşayan kişilerin bütçesi yettikçe alabileceği özel gıdalardır.

İnternetten Yöresel Ürün Satışı
İnternetten Yöresel Ürün Satışı

Özellikli çocuk yetiştiren anne babaların tercih ettiği organik ürünler, insan sağlığına oldukça yararlıdır. Hijyen açısından da internet üzerinden e-ticaret ile organik marketlerde satılan ürünleri almak oldukça önemlidir. Ürün seçerken herkesin elinin değdiği ürünleri almak sağlık açısından tehlikelidir. Pazardan ürün alındığında tekrar sudan geçirmek hatta sirkeli su ile bekletip mikroplarının ölmesi sağlanır. Organik ürünler alındığında sadece sudan geçirerek rahatlıkla tüketilebilir.

İnternet üzerinden organik ve yöresel ürün satmak için belirli bir insan kitlesine ulaşmak gerekir. Bunun için belirli sosyal medya hesaplarından reklam yapmak mümkündür. Bu sayede hem kitle sayısı artar hem de satışın artma ihtimali yükselir. Organik ve yöresel ürünlerin bozulma olasılığı diğer yapay ürünlere göre daha kolaydır. Bu ihtimalide düşünerek oldukça hassas ve koruyucu olmak gerekir.

Çürüyen ürünler çiftçiye bütçe açısından zarar ettirir. Müşterilere satamayıp çok fazla çürüyen organik ürünler olursa çiftçi bu sebepten dolayı zarar ederek iflas etme olasılığı artar. Bu tarz işlere başvurmadan önce yeterli bir eğitim alınmalıdır. Detaylı bilgiler elde edildikten sonra, bütçede belirlenmelidir.

İlk önce olan paradan harcanarak daha sonra kar etme imkanı vardır. Kar edilen paralardan kurulan tarım alanına yeni ürünler eklenebilir. Toprağın verimini arttırmak için uygun ürünler kullanılabilir. Bu yapılan yöntem ile harcanılan paranın geri dönüşümü oldukça fazla olacaktır. İnternet üzerindeki satışların fazla olması da daha çok müşteri kazanma potansiyelini arttırır.

Ne kadar çok ilgili görülürse güven problemleri en aza iner. İnternet üzerinde ki satışında maliyeti vardır. Kargo gibi riskli ulaşım yollarına dikkat edilmelidir. Bu sayede ürünler gecikebilir, çürüyebilir, müşterinin güvenine zarar gelebilir. Bu da çiftçinin bütçesine zarar sağlayabilir. Her şeyi göze alarak bu tarz işlere başvurulmalıdır. Kârı olduğu kadar zararı da düşünülmelidir.

Sizin de organik ürün konseptiniz varsa hemen şimdi Platinum E-ticaret paketleri ile internet üzerinden satışa başlayabilirsiniz. Paket satın almanız sonrasında onlarca tasarım arasından seçiminiz ile kurumsal internet kimliğinize kavuşacaksınız.

Yorum Yazın

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

https://www.hazirticaretsitesi.com/wp-content/uploads/images/platinum-logo.png

Dereboyu cad. Meydan Sokak Beybigiz Plaza Şişli/İstanbul
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Okmeydanı Şişli / İstanbul

Sosyal Medyada Biz

Bir web sitesinde olması gereken bir çok özelliği sizler düşünmeden önce biz düşündük.Her satışınızdan en az %10 verdiğiniz komisyonlar artık tarih oluyor. Hiç bir kuruma bağlı kalmadan ömür boyu hosting ücreti haricinde ödeme yapmayacağınız sistemle sizi tanıştırıyoruz.Temaları iyileştirerek sektörünüze hitap edecek hale getirdik. Sizin belli bir tarzınız vardır ve bu tarzınıza uygun temaları web sitemizden demo olarak inceleyebilirsiniz. Size kalan sadece ürünlerinizi girip satış fiyatınızı belirlemek.

  Copyright © 2021 Platinum ETicaret Bilgi Teknolojileri – All rights reserved.

  Copyright © 2021 Platinum ETicaret Bilgi Teknolojileri – All rights reserved.

  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  İletişime Geç