Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinde Olması Gerekenler

e ticaret sitesi 2

Sizlere bu yazımızda profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gerekenler konusu hakkında detaylı şekilde bilgiler vereceğiz. Profesyonel bir e-ticaret sitesi bulunan bütün işletmeler satış grafiğini arttırır. Bu durumun günümüzde gözler görülür şekilde örnekleri bulunuyor. Bütün büyük işletmeler profesyonel bir e-ticaret sitesi kullanıyorlar. Bu sayede satmak istedikleri ürünü kolay şekilde satarak satış grafiklerini arttırıyorlar. Peki profesyonel bir e-ticaret sitesinde neler olmalıdır? bu sorunun cevabını vereceğiz. Profesyonel bir e-ticaret sitesinin olmasını istiyorsanız ve satmak istediğiniz üründe satış grafiğini arttırmak istiyorsanız şu özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu özelliklerin neler olduğunu belirtmek istiyoruz.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinin Olması Gereken Özellikler

Son yıllarda kullanımı oldukça artmış şekilde bulunan e-ticaret siteleri kullanan müşterilerine kolay ve zahmetsiz şekilde alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor. Peki işletmeler açısından bakarsak profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gerekenler nelerdir? ve özellikleri nasıl olmalıdır? sorusuna cevap vereceğiz. Şu temek özelliklere dikkat eden işletmeler profesyonel bir e-ticaret sitesi kurarak müşterilerine hizmet verirler.

 • E-Ticaret sitesinin tasarım özellikleri.
 • Ürün bilgilerine geniş yer verilmiş olması.
 • İletişimde kalınma durumları.
 • Ödeme sisteminin kolaylığı.
 • Müşteri yorumlarının ve derecelendirme bölümünün olması.

profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gereken en önemli özelliklerin başında geliyor. Bu özelliklere sahip bir e-ticaret sitesinin olması işletmeye çok fayda sağlar.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinin Tasarım Özellikleri

Tasarım özellikleri profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gerekenler için oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Kısaca tasarım özelliklerinin nasıl olduğunu anlatmaya çalışacağız. Bir ürün satarken geleneksel mağazanın ne kadar önemi varsa e-ticaretin önemi de bir o kadar önemlidir. Önemli olan e-ticaretin tasarımı belli kriterler göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. E-Ticaret sitesinin tasarımı yapılırken şunlara dikkat etmek gerekir.

 • Müşterilerin sizin e-ticaret sitenizi kullanması için dikkat çekici bir tasarım yapmanız gerekir.
 • Müşterilerin nasıl daha kolay e-ticaret sitesini kullanabilir hususuna dikkat edilmelidir.
 • Yapacağınız e-ticaret sitesinin tasarımı göze hoş görünmelidir.
 • Tasarım yapılırken renk seçimi ve siteye eklenecek olan sekmeler müşterilerin dikkatini çekmesi gerekir.

bu özellikler profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gerekenler için oldukça önemlidir. Bu özelliklere sahip olan e-ticaret sitelerinin başarılı olduğu ispatlı şekilde kanıtlanmıştır.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinin Ürün Bilgileri Hakkında

Diğer ikinci bir önemli husus ise profesyonel bir e-ticaret sitesinde olması gerekenler için önemli olan ürün bilgileri hakkındadır. Ticaret sitenizin dikkat çekmesini istiyorsanız şunları yapınız.

 • Sitenize koymuş olduğunuz ürün bilgilerinin doğru olması gerekir.
 • Sitenizde bulunan ürün fiyatlarının aynı şekilde doğru olması gerekir.
 • Sitenize yeterli miktarda müşterinin seçebileceği ürün çeşidini koymanız gerekir.
 • Sitenizdeki ürünün açıklaması yeterli olmalıdır. Bu açıklamanın resmin haricinde ürün ile ilgili detaylı açıklama olması gerekir.

ürünleriniz ile ilgili bu özelliklere dikkat ettiğiniz müddetçe satış grafiğiniz artacaktır. Aynı şekilde bu özelliklere uyduğunuz için profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmuş olacaksınız.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinin İletişim Bilgileri Hakkında

Satış grafiğini arttırmak için profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız için gereken önemli bir husus iletişim bilgileriniz ile ilgilidir. E-Ticaret sitenizde bulunan iletişim bilgilerinizin müşterinin sizinle kolay şekilde iletişim kurabileceği özellikleri taşıması gerekir. Müşterinin sizinle kolay şekilde iletişime geçebileceğini düşünmesi sitenizde bulunan ürünü almasını sağlayacaktır. Bu önemli bir kriterdir.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesinin Ödeme Bilgileri Hakkında

Profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız müşteriye kolay ve hızlı ödeme hizmeti sunmanız gerekir. Bu şekilde sunulan bir ödeme sistemi sitenizdeki ürünün satılmasını sağlayacaktır. Sizde profesyonel bir e-ticaret sitesi özelliklerini taşıyan bir siteye sahip olmuş olacaksınız.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesi Müşteri Yorumları Hakkında

Başka bir önemli özellik ise sitenize giren müşterilerin siteniz ve ürününüz hakkında yorum yapabilme bölümünün bulunmasıdır. Bu özellik profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız açısından oldukça önemlidir. Müşteriler ürününüz hakkında kolay şekilde yorum yapabilmeli ve eğer varsa şikayetlerini yazabilmelidir. Şeffaf bir hizmet vermeniz oldukça önemlidir.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesi Derecelendirme Sekmesi Hakkında

Profesyonel bir e-ticaret sitenizin olmasında müşteri yorumları sizin için ne kadar önemli ise müşterinin siteniz hakkında puan vermesi de önemlidir. Yani 1 den 10’a kadar bir puanlama olan müşteri derecelenmesi koymanız sitenize giren müşterilerin siteniz hakkındaki görüşlerini ortaya çıkaracaktır.

Sitenizin hizmetlerine müşterilerin puanlama yapması sizin profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olma yolunda avantaj sağlayacaktır. Sitenize giren müşterileriniz hem sitenizi hemde satmış olduğunuz ürünler hakkında bir puanlama yapma özgürlüğüne sahip olması gerekir. Bu derecelenme ürününüzün kalitesinden fiyatına kadar her şeyi kapsamalıdır. Bu şekilde daha iyi ve profesyonel bir e-ticaret sitesi olarak müşterilerinize hizmet verebilirsiniz.

Profesyonel Bir E-Ticaret Sitesi Olarak Müşteri İle İrtibatta Olmanız

Profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız için oldukça önemli bir husus olan canlı destek hattınız elzem yani gerekli bir kriterdir. Bu şekilde bir hizmet ile müşterilerden gelen soruları en kısa sürede cevaplayabilir ve şikayetlerini dinleyebilirsiniz. Bu durum müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Canlı destek hizmetinizin devamlı müşteri ile irtibatta olması müşterinin hoşuna gidecektir.

Müşteriler ziyaret ettiği e-ticaret sitesinde herhangi bir sorun ile karşılaştıkları zaman ilk ağızdan konuşabilecek birilerini ararlar. Vereceğiniz canlı destek hattı müşterinin çok hoşuna gidecektir. Eğer ürün ile ilgili bir şikayeti ve size tavsiyesi varsa devamlı irtibatta olup cevap vermeniz oldukça önemli olacaktır. Çünkü müşteriler her zaman hizmet beklerler. Sorun yaşıyorlarsa sorunlarının hemen çözülmesini isterler. Bu önemli husus ise profesyonel bir e-ticaret sitesi sahibi olmada size artı avantaj katacaktır.