E-Ticaret Sitesi İçin Tema Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde insanlar, interneti oldukça yoğun olarak kullanmaya başlamıştır. Birçok insan, internetteki vaktinin büyük bir bölümünü, e-ticaret sitelerini ziyaret etmekle geçiriyor. Online alışverişlerin arttığı son dönemlerde, e-ticaret sitelerinin sayısı ve önemi artmaya başlamıştır. Hazirticaretsitesi.com platformu olarak e-ticaret sitesi paketlerimiz ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Talebe göre tasarımlarımızı hazırlıyor ve kısa sürede kullanıma hazır duruma getiriyoruz. E-ticaret sitesi için tema seçimi nasıl olmalıdır? Bu konuda, alanında uzman ekiplerimiz en iyi çalışmaları yaparak, kullanıcı dostu e-ticaret hazırlıyoruz.

E-ticaret Nedir?

E-ticaret için çeşitli tanımlamalar yapılabilir. En kısa tanımlaması ise, internet üzerinden, online işlemler aracılığı ile ticari işlemlerin yapılabilmesidir. E-ticaret siteleri, hizmeti sunanlar, satıcılar ile müşterileri daha kolay buluşturan platformlardır.

İnsanlar, oturdukları yerden, ihtiyaçları olan ürünleri satın almak için internet üzerinden birden fazla mağazayı gezebiliyor, ürünleri ve fiyatları karşılaştırarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Firmalar, hedef müşterilerine daha hızlı ulaşabiliyor ve alıcılarda, aradıkları ürünleri nerede olursa olsun bulabiliyorlar. Bizler, satıcılar için e-ticaret sitelerin, gelişen sistemlere uygun olarak en kullanışlı şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.

E-ticaret Sitesi Teması Nedir?

E-ticaret için kullanılacak olan bir web sitesi hazırlanırken, nelerin yapılabileceğinin en iyi şekilde bilinmesi gerekiyor. Profesyonel ekiplerimiz ile en iyi temaları oluşturuyor ve uygun fiyat seçenekleri sunuyoruz.

E-ticaret sitesi teması, sitesin tasarımında kullanılan ve kullanılabilecek olan öğelerin bütününe verilen bir isim olarak tanımlanır. Site tasarlanırken, sitenin arayüzü, kullanılacak öğelerin konumlandırılması, butonların, şekli, rengi, büyüklüğü, ikonlar, yazı fontları, ürün sayfaları e-ticaret sitesi temalarını belirlemektedir. Temalar daha çok hangi sektör için tasarımların geliştirildiğine göre değişiklikler göstermektedir.

E-ticaret Teması Seçimi

E-ticaret siteleri için tema seçimi, teknik bilginin yanı sıra deneyim ve tecrübede istemektedir. E-ticaret sitesi için tema seçimi nasıl olmalıdır? Göze hitap etmesi ve kolay kullanım en önemli özellikler arasındadır. Tema seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

 • Etkili renklerin kullanımı ve renk dağılımı,
 • Göze hitap etmesi,
 • Marka ve ürüne uyumluluk,
 • Kategori ve ürün sayfaları,
 • Mobil uyumluluk,
 • Üye giriş sayfası,
 • Kategori filtreleme,

Tema seçiminde, bu hususların yer alması ve uygun şekillerin, renklerin kullanılması çok önemlidir. e-ticaret paketlerimizi inceleyerek, yaptığımız çalışma türlerini görebilirsiniz.

Sitenin Göze Hitap Etmesi

E-ticaret sitelerinin temalarındaki en önemli husus, sitenin kullanıcı gözüne hitap edebilmesidir. Ziyaretçi, siteye giriş yaptığında, gözüne güzel görünen tema ile karşılaşınca, sitedeki farklı bölümleri incelemeye başlayacaktır. Sitede daha uzun süre kaldığında aradığı ürünü ve ilgisini çeken ürünleri bulabilecektir.

Göze hitap ediyor olması, müşterinin siteye güven duymasına ve daha sık ziyaret etmesine neden olacaktır. Temanın, sade olması, menülerin kolay anlaşılabilmesi, ziyaretçilerin son dönemlerde aradıkları en büyük özelliklerden birisidir.

E-Ticaret Sitelerinin Firmalara Sağladığı Avantajlar

İnsanlar, yaşadıkları bölgelerin konumuna göre birçok markaya ait mağazaları yakınlarında bulamamaktadır. İnternetin gücünden faydalanan firmalar, e-ticaret siteleri sayesinde tüm müşterilerine ulaşabiliyorlar. E-ticaretin sağladığı avantajlar şunlardır.

 • Firmalar, kısa sürede hedef müşteri kitlelerine ulaşabiliyorlar.
 • Müşteriler, e-ticaret sayesinde, günün her saati mağazayı açık bulabiliyor ve alış veriş yapabiliyor.
 • Mağaza alan sorunu olmadığı için firmalar, tüm ürün çeşitlerini gösterebiliyor.
 • Tüm ürünlerin özellikleri detaylı görülebiliyor.
 • Daha fazla müşteriye ulaşarak, dünya çapında markanın tanınması sağlanıyor,
 • Firmalar, depolama, mağaza kirası gibi sorunlardan kurtulmuş oluyor.

Bunun için E-ticaret sitesi için tema seçimi nasıl olmalıdır? Firmalar, site ihtiyaçlarını, sektörlerine ve ürünlerine göre belirlerken, uzmanlarımızdan yardım alabilirler.

E-ticaretin Getirdiği Dezavantajlar Var mıdır?

İnternet hayatın her aşamasında insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. e-ticaret satıcı ve alıcılara çeşitli avantajlar sunarken, bazı dezavantajlı durumları da bulunmaktadır. Bunları şu şekilde gösterebiliriz.

 • Satıcı ve müşteri yüz yüze görüşmediği için birebir iletişim yoktur.
 • Müşteriler, ürünleri sadece görsellerine bakarak seçtiği için ürün iade oranı yüksek olabilmektedir.
 • Online işlemler yapıldığı için internette yer alan diğer e-ticaret siteleri ile karşılaştırma daha fazla yapılabilmektedir.
 • Ürünler kargo ile teslim edildiği için teslimatlar da sorunlar yaşanabiliyor.

E-ticaret sitesini, en iyi temaları kullanarak hazırlıyor ve kullanıcı dostu site olarak hazırladığımız için dezavantajları, avantaja çevirmeye gayret ediyoruz.

E-Ticarete Başlamak İçin Ne Gerekli?

Firmalar, satış oranlarını artırmak ve rakipleri ile yarışabilmek için e-ticarete başlamalıdır. Bunun için resmi bir şirkete ve iyi bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyulur. E-ticaret sitesi için tema seçimi nasıl olmalıdır? E-ticarete başlamadan önce site talebi oluşturulurken bunların bilinmesi gerekiyor. Firmamız, tüm sektörler için e-ticaret paketlerini en iyi temaları kullanarak hazırlamakta ve e-ticaret sektöründe çok sayıda firmaya hizmet vermektedir.

Güvenilir E-ticaret Yazılımı

Şirketinizi kurduktan ve ürünlerinizi üretmeye başladıktan sonraki en önemli adımlardan birisi, güvenilir bir e-ticaret yazılımına sahip olabilmenizdir. E-ticaret yazılımına sahip olduğunuzda, online mağazanızda ürünlerinizi müşterilerinize göstermeye başlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi yazılımı konusunda, uzman firma olarak, bizlerle iletişim kurabilir ve ihtiyacınız olan her türlü desteği profesyonel elemanlarımızdan alabilirsiniz. Güvenilir hizmetlerimiz ile müşteri talebine göre hazırladığımız yazılımlar, masaüstü ve mobil uyumlu olarak hazırlanmaktadır.

Mobil Uyumlu E-ticaret Sitesi

E-ticaret büyüyerek gelişin bir sektör haline gelmiştir. İnsanlar, internet erişimlerini artık bilgisayarlardan çok mobil cihazlarından yaptıkları için bizlerde, e-ticaret yazılımlarını mobil uyumlu olarak hazırlıyoruz. E-ticaret sitelerinde kullanacağınız tüm temaları mobil uyumlu hale getiriyor ve kullanım kolaylığı sağlıyoruz.

Müşteri, siteye ister bilgisayardan isterse mobil cihazlardan erişim yapsın, tüm menü seçenekleri en kullanışlı şekilde gösterilmektedir. Ülkemizde, mobil erişim oranı dünya ortalamasına göre çok yüksek olduğu için bizler, tüm e-ticaret temalarımızı mobil uyumlu olarak yapıyor, sanal mağazaların daha kullanışlı olmasını sağlıyoruz.