E-Ticaret Sitenizin Fazla Göz Yormaması İçin Yapmanız Gerekenler

e ticaret sitesi planlama

Teknolojinin gelişmesi, dünya genelinde internetin yaygın olarak kullanılması, birçok sektörde büyük değişikliklere neden olmuştur. Türkiye’de insanlar, her türlü ihtiyaçları için alışverişlerini online olarak yapmaya başlamıştır. Yaşadıkları bölgede bulamadıkları ürünleri internet üzerinden e-ticaret siteleri sayesinde hemen bulabiliyorlar. Sizlerde, firmanız adına e-ticaret sitesi oluşturabilir ve ürünlerinizi dünya geneline rahatlıkla pazarlayabilirsiniz. E-ticaret sitesi yazılımlarımızdan faydalanabilir ve sitenizi hemen hazırlatabilirsiniz. E-ticaret sitenizin fazla göz yormaması için yapmanız gerekenler konusunda, en iyi çalışmalarımızı alanında uzman ekiplerimiz ile sunuyoruz.

E-ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret sitesi sahibi olabilmek için artık yüksek maliyetler ödemenize gerek yoktur. Firmamız, hazirticaretsitesi.com sitemiz üzerinde sizlere, sektörünüzün yapısına uygun çalışma örneklerini göstermektedir.

Sitemizde yer alan e-ticaret seçeneklerinden, sektörünüze ve firma yapınıza uygun olanını seçebilir ve uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz hazır site paketlerinde, hangi kategorilerin ve özelliklerin olması gerektiğini kendiniz belirliyor, bizler hemen uyguluyoruz. Hazır site seçeneklerimiz ile sizlere zaman kaybettirmiyor ve bizimle iletişime geçtikten sonra siteniz kısa süre içerisinde yayına hazır hale getiriliyor.

E-ticaret Sitesi Teması Seçimi

E-ticaret sitelerinin kullanıcı dostu olabilmesi için tema seçimi çok önemlidir. Bu konuda uzmanlarımız büyük deneyimleri ile yardımcı olmaktadır. E-ticaret sitenizin fazla göz yormaması için yapmanız gerekenler için uzmanlarımız her türlü desteği vererek en iyi uygulamaları gerçekleştiriyorlar.

E-ticaret temalarında kullanılacak olan tüm öğeler, renk, şekil, buton, yönlendirme seçenekleri tüm sektörlerde kullanılan sitelerin analizleri yapılarak oluşturulmaktadır. E-ticaret sitesi teması seçimi yaparken, sizlerin taleplerine göre rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak daha kullanışlı sitenin ortaya çıkartılması için çalışıyoruz.

E-ticaret Sitesinin Göze Hitap Etmesi

Web sitelerinin en önemli özellikleri arasında ilk sırada göze hitap edicilik özelliğinin iyi olmasıdır. E-ticaret sitenizin fazla göz yormaması için yapmanız gerekenler olarak şunlara dikkat edilebilir.

 • Ana sayfanın oldukça sade olması, gereksiz seçeneklerin kaldırılması,
 • Gerekli gördüğünüz güncel bilgilerin yer alması,
 • Kayan banner varsa sayısının azaltılması,
 • Ana menü bölümünde işlevi olmayan seçeneklerin çıkartılması,
 • Ana sayfada göz yormayan açık renkler odaklanmayı sağlayacaktır. Seçilen renkler ve yazı tiplerinin markaya uygun olmasına dikkat edilmeli,
 • Ürün için sunulan alternatif ürün sayısı oldukça az tutmaya çalışılmalı,
 • Alışveriş sepeti ile ödeme bölümleri sade tutulmalı,

E-ticaret sitenizin temalarını bu kurallara göre düzenlediğinizde, göz yormayacak ve daha kullanışlı hale gelerek ilgi çekecektir.

Sitede Yapılacak Değişiklikler Ne Kazandırır?

İnternet siteleri üzerinden işlem yapanlar, özellikle e-ticareti sitesini kullananlar, yapmak istedikleri işleri kısa sürede yapmak istemektedir. Aradıkları ürünü bulmak ve hemen alışveriş işlemlerini tamamlayabilmek onlar için önemlidir.

Önemli markalar, müşterilerine zaman kazandırmak için sitelerinde sürekli iyileştirme çalışmaları yapmaktadır. Sizlerde, bizlerden istediğiniz zaman destek alarak sitenizin en iyi olmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız sadeleştirmeler ve göze hitap edicilik müşteri memnuniyetinizi artıracaktır.

E-Ticaret Sitenize Güven Duyulmasının Avantajları

E-ticaret sitelerinde, müşteri güvenini kazanabilmek çok önemlidir. Müşteri güvenini kazanabilmek için, E-ticaret sitenizin fazla göz yormaması için yapmanız gerekenler konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Yapacağınız düzenlemeler, güven artıcı olacaktır.

 • Sitenizin, sektöründe dürüst bir site olduğu,
 • Müşterinin aradığı ürünü bulabildiğini,
 • Ürün aramak için fazla zaman kaybetmediğini,
 • Sepete ekleme ve satın alma işlemlerini daha kolay yapabildiği,
 • Seçmiş olduğu ürünün tüm özellikleri ile ilgili aradığı bilgilere ulaşılabildiği,

Bu düzenlemeleri yaptığınızda ve siteniz göz yormayan, kullanıcı dostu bir site haline geldiğinde, müşteri sayınızı ve ürün satış oranınızı önemli ölçüde artırabileceksiniz. Bu markanızın tanınması, firmanızın büyümesi avantajını sağlayacaktır.

E-ticaretin Dezavantajları

Firmalar, ürünlerini, aracısız olarak müşterilerine direk ulaştırmaya çalışmakta ve e-ticaret sitelerini kullanmaktadır. Bizler, hazirticaretsitesi.com web sitemiz üzerinden, tüm müşterilerimize yaptığımız en iyi ve ekonomik site çalışmalarımız gösteriyoruz. E-ticaret siteleri doğru ve etkili kullanılmadığında bazı dezavantajlar oluşturabilecektir.

 • Müşteri aradığı ürün ve alternatifini bulamadığında bir daha ziyaret etmeyecektir.
 • Rakip firmalarınız ile karşılaştırılacak, bunun için ürün seçeneklerinizi sürekli güncel tutmalısınız.
 • Site tema tasarımlarına ve görselliğe önem vererek, göz yorucu renkler kullanmamalısınız.
 • Online ödeme seçeneklerinde mümkün olduğu kadar fazla alternatif seçenekler sunmalısınız.
 • Müşteri ile yüz yüze iletişim olmadığı için müşterinin bağlılığını oluşturmak zordur.

Tüm müşterilerimiz için e-ticaret sitelerinin dezavantajlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacak tasarımlar yapıyoruz.

E-Ticaret Sitesiniz de Müşterilerinize Sürprizler Yapın

Alışveriş için gitmiş olduğunuz mağazalardaki tezgahtarların firma için ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Sizlerde, e-ticaret sitenizde bazı değişiklikler yaparak, göz yormayan renkler kullanabilir, çeşitli kampanyalar yaparak, daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Müşterilerinizin sitenizi ziyaret etmesini sağlamak için doğru reklamları kullanmalısınız. Müşterileriniz için yapacağınız sürprizler çeşitli indirim kampanyaları ve ücretsiz kargo hizmeti şeklinde olabilir. Bunları yaptığınızda, e-ticaret karlılığınızı artırabileceksiniz.

E-ticaret Yazılımı

Firmanızı ve ürünleriniz daha geniş kitlelere tanıtmak ve satış yapabilmek için interneti tercih etmelisiniz. Bunun için e-ticaret yazılımına ihtiyacınız vardır. Firmamız, tüm sektörlerde hizmet veren kuruluşlar için e-ticaret yazılımları geliştirmektedir. Yazılım alanında uzman olan kadromuz ile sektörlerin ihtiyaçlarına göre hazır e-ticaret sitesi paketleri yazılımları yapıyoruz. Yazılımlarımızı hazırlarken, sürekli analizler yapıyor, göz yormayan kullanıcı dostu e-ticaret siteleri ortaya koymaya çalışıyoruz.

Kolay Erişilebilir E-ticaret Sitesi

Hayatlarının her aşamasında interneti kullanmaya başlayan insanlar, erişim yapmak istedikleri sitelere hızlı bağlanmak istemektedir. Firmamızdan, e-ticaret sitesi talebinde bulunduğunuzda, sitesiniz seo uyumlu olarak hazırlıyor ve masaüstü, mobil uyumlu olmasını sağlıyoruz. Müşterileriniz, mobil cihazlarından bile sitenize erişim yaptıklarında, göze hitap eden, kullanışlı, tüm menülerine hızlı erişim yapabildikleri bir site ile karşılaşacaktır. Sizlerde, ürünlerinize ait görselleri ve metinleri yerleştirirken, göz yormaması için neler yapılması gerektiği kurallarına dikkat ettiğinizde, hedefinize ulaşabileceksiniz.