İnternette En Çok Satılan Ürünler 2021

e ticaret urunleri

İnternet ortamında yapılan alışverişlerin her geçen gün arttığı günümüzde, birçok fiziki firma ve iş yeri, e-ticaret adı verilen online ortamlarda satılan ürünlere yönelmek istiyorlar. Bu sayede milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan internet üzerinden satış yapmak isteyen kişiler, internette en çok satılan ürünler listesini merak ediyor.

Telefon Kılıf ve Aksesuarları

İnternet satışlarında, fiziki satış noktalarına göre daha ucuz ve geniş model imkanı sunması nedeni ile milyonlarca kullanıcı telefon kılıf ve aksesuarlarına yöneliyor. E-ticaret siteleri ve firmaları tarafından en geniş satış oranını yakalayan telefon aksesuarları, birbirinden farklı birçok ürünü içermektedir. İnternet kullanıcılarının tercih ettiği telefon aksesuarları arasında şunlar bulunmaktadır;

 • Telefon kılıfları
 • Telefon modellerine özel koruyucu ekran filmi
 • Telefon şarj aletleri
 • Farklı işlevlerde kullanılabilen telefon kabloları

Bu ürünler gibi daha birçok ürün çeşidini bünyesinde barındıran telefon aksesuarları, 2020 yılı itibari ile internet kullanıcıları tarafından en çok alışverişin gerçekleştiği satış kategorisi olarak öne çıkıyor.

Kişisel Takı ve Aksesuarlar

El yapımı ve seri üretim olmak üzere internet üzerinden alışverişi en çok yapılan ürünler arasında bulunan aksesuarlar, birçok farklı ürünü ketagorisi içerisinde barındırıyor. Kişisel olma özelliğini isme veya kişiye özel olarak farklı çeşitlerde de yapılabilmesinden alan kişisel takı ve aksesuarlar, şu ürünleri içeriyor;

 • Kolye
 • Bileklik
 • Küpe
 • Yüzük
 • Toka
 • Saat

Bu ürünlerin yer aldığı kişisel takı ve aksesuarlar kategorisi, internet üzerinden alışveriş yapan milyonlarca kullanıcının en çok alışveriş yaptığı ilk 5 kategori arasında yer alıyor. İnternet üzerinde birçok el yapımı ve seri üretim takılar oldukça uygun fiyatlara satışa sunulurken, model çeşitliliği internet kullanıcılarını en çok cezbeden özellikler arasında bulunuyor.

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler
E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Akıllı Saatler

Yeni bir teknoloji olarak sayılabilecek akıllı saatler, mobil telefonlar ile entegre bir şekilde çalışması ve her geçen yıl ekstra özellikleri barındırması nedeni ile internet müşterileri tarafından en çok tercih edilen ve satın alınan ürünler arasında yer alıyor.

Her geçen yıl birçok firma tarafından birbirinden farklı modellerin çıkarıldığı teknoloji dünyasında, birçok internet kullanıcısı bu akıllı saatlerin sunduğu müzik dinleme, adım sayar, kalp ritmi bilgisi, sağlık uygulaması gibi özellikler nedeni ile tercih ediyor.

Özellikle ülkemizde bulunan internet kullanıcıları tarafından yurt dışı menşeili e-ticaret sitelerinden sipariş edilen saatler, oldukça uygun fiyatlara birçok özelliği beraberinde sunmayı başararak internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Kişisel Bakım

Daha çok kadın internet kullanıcılarının tercih ettiği ve e-ticarette en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan kişisel bakım ürünleri, milyonlarca internet kullanıcısı tarafından sipariş edilmeye devam ediyor.

 • Parfüm / Deodorant
 • Makyaj malzemeleri
 • Şampuan / Duş Jeli
 • Cilt koruyucu ürünler
 • Ağız bakımı ekipmanları

İnternet satışlarında sunulan uygun fiyatlar ve birçok firma tarafından yapılan kampanyalar nedeni ile sık sık tercih ediliyor. Bununla beraber tedarik fiyatı oldukça düşük olması nedeni ile birbirinden farklı binlerce marka ve kişisel bakım ürünü, internet ortamında satışa sunulmuş durumda.

Evcil Hayvan Ürünleri

Son yıllarda giderek artan evcil hayvan beslenmesi sonucu, birçok kişi internet üzerinden satılan evcil hayvan ürünlerine yöneliyor. Özellikle mama, kum gibi ürünlerin ağırlığından dolayı fiziki marketlerden satın almaktan kaçınan milyonlarca kişi; evcil hayvan ürünlerinin tedariğini sağlayabilmek ve taşıma işleminden kurtulabilmek adına internet üzerinde yer alan yüzlerce farklı firmadan alışverişlerini tamamlıyor.

E-ticaret ağının sahip olduğu gelirlerden oldukça yüksek bir orana sahip olan kategori, her gün daha fazla kişinin evcil hayvan sahiplenmesi sonucunda her geçen gün satış rakamlarının yükselmesini sağlıyor. Günümüzde birçok firma; hayvan yemi, hayvan bakım ürünleri, oyuncak, taşıma kabı gibi birbirinden farklı yüzlerce ürünü tedarik ederek müşterilerinin beğenisine sunuyor.

E-Ticarette Satılan Ürünler
E-Ticarette Satılan Ürünler

Sırt Çantası

E-ticaret yapan firmalar tarafından en büyük pazar payına sahip ürünler arasında bulunan sırt çantası, her gün milyonlarca internet kullanıcısı tarafından alışverişi sağlanarak sipariş ediliyor.

Özellikle internet ortamında sunulan sırt çantalarının yüksek çeşitlerde bulunması ve kaliteli ürün tedariği nedeni ile yüksek bir talep görmesi sonucu; sırt çantası satışı yaparak e-ticaret dünyasına atılan birçok firma ve işyeri bulunuyor.

Kişilerin fiziki dükkanlarda bulamadığı modelleri internet ortamında kolayca bulması nedeni ile sipariş ettiği sırt çantaları; bu sebeple internet üzerinden internette en çok satılan ürünler arasına girmeye hak kazanıyor.

Spor Ekipmanları

Fiziki dükkanlarda pek sık satılmayan ya da dükkan sıklığı oldukça az olan spor ekipmanları da internet dolayısı ile satılan ürünlerin başına yer alıyor. Birbirinden farklı binlerce çeşit spor ekipmanının satışa sunulduğu internet siteleri, her gün binlerce internet kullanıcı tarafından tercih edilirken; aynı zamanda spor ekipmanlarında sık sık yapılan kampanyalar sonucu birçok kişi spor ekipmanı alışverişlerini internet üzerinden yapmayı tercih ediyor. Birbirinden farklı birçok spor dalı için ürünlerin bulunduğu kategoride, 2020 yılı itibari ile en çok tercih edilen ürünler arasında protein tozları yer alıyor.

Organik Mahsul Satışı

Kişilerin normal hayatta oldukça zor bulduğu birçok organik ürünün internet ortamında oldukça erişilebilir olması, birçok internet kullanıcısının meyve, sebze ve hayvansal gıda alışverişlerini de internet üzerinden yapmalarını sağladı.

Birçok kalkınma kurumu tarafından çiftçiler ile ortaklaşa çalışılarak ortaya çıkan organik mahsul satışları sayesinde; çeşit çeşit meyve ve sebzeler, yumurta, süt, peynir gibi çeşit çeşit organik ürün tüm internet kullanıcılarının beğenisine sunuldu. E-ticaret ağında oldukça büyük bir satış oranı yakalamayı başaran organik ürün satışları, sermaye gerektirmemesi nedeni ile birçok e-ticaret girişimcisi tarafından da tercih edilen kategoriler ve internette en çok satılan ürünler arasında yer almayı başararak her geçen gün daha fazla kişiye imkan tanıyor.