E-Ticaret Sitesinin Doğru Kullanımı

İnternet sayesinde birçok firma, mağaza açmadan satış yöntemlerini denemektedir. Bunun için e-ticaret sitesi sahibi olmaya çalışırlar. Günümüzde, büyük ve küçük çok sayıda firma e-ticaret siteleri üzerinden, dünyanın her yerindeki müşterilerine ürün satışı yapıyorlar. E-ticaret sitesinin doğru kullanımı, firmalara hem markalaşma hem de pazarlama yönünden birçok avantajlar sağlamaktadır. Bizler, her sektör için özel e-ticaret sitesi tasarım çalışmaları yaparak, en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz.

E-ticaret Sitesinde Neler Olmalı

Firmalar, satış oranlarını artırabilmek için e-ticaret sitesi yöntemini tercih etmektedir. E-ticaret sitesinde nelerin olması gerektiğini bizler çok iyi biliyor ve her sektörün yapısına uygun site temaları oluşturuyoruz. Profesyonel olarak yaptığımız çalışmalarda, firmaların satış grafiklerini artırıcı seçenekleri kullanıyoruz. Profesyonel bir e-ticaret sitesinde şu bölümler olmalıdır.

 • Firma hakkında bilgiler,
 • Ürün bilgileri için geniş alanların bulunması,
 • İletişim bölümleri,
 • Ödeme seçenekleri bölümleri,
 • Müşteri yorumları bölümü,

E-ticaret sitesinin doğru kullanımı için tasarımlarımızın tamamında bu bölümlere yer veriyoruz. Bu özelliklere sahip bir e-ticaret sitesi firmaya fayda sağlayacaktır.

E-ticaret Sitesi Ürün Bilgileri

E-ticaret sitelerinde, ürün bilgileri bölümü en önemli bölümlerden birisidir. Firmalar, E-ticaret sitesinin doğru kullanımı için pazarlamak istedikleri ürünlerle ilgili daha detaylı ve açıklayıcı bilgiler paylaşabilmelidir. Başarılı pazarlama yapabilmek için şunların yapılması gerekiyor.

 • Sitede yer alan tüm ürünler için verilen bilgilerin doğru olması,
 • Ürün fiyatlarının doğru ve güncel olması,
 • Ürün alternatiflerinin olması ve müşterinin seçimini kolaylaştırmak,
 • Ürün sayfasında, ürün görseli ile birlikte tüm özelliklerini gösteren bilgilerin yer alması,

Bu hususlara dikkat edildiğinde, firmalar, e-ticaret sitelerini daha doğru kullanmış ve müşterilerinin taleplerine cevap vermiş olurlar. Bu hususlara dikkat eden firmalar, satış grafiklerini daha kolay ve kısa sürede artırabileceklerdir.

E-Ticaret Siteleri İletişim Bilgileri

Müşteriler, online alışveriş yapacakları, e-ticaret sitesine ve firmaya güven duymak ister. Online pazarlama alanında başarılı olmak isteyen firmalar, e-ticaret tasarımlarında, iletişim bölümüne önem vermelidir. Hazirticaretsitesi.com olarak, hazırlamış olduğumuz tüm web sitelerinde, iletişim bölümleri bulunmaktadır. Firmalar, iletişim bölümüne doğru bilgilerini yazarak, müşterilerinin, her durumda kendileri ile iletişim kurmalarını sağlayabilirler. Müşterinin iletişim bilgilerinin yer aldığını görmesi ve firma ile rahat iletişim kurabileceğini düşünmesi güven duymasına neden olacaktır.

İletişim bölümlerinin detaylı olarak hazırlanması, E-ticaret sitesinin doğru kullanımı için önemlidir. İnsanların online alışverişleri güvenli bir şekilde yapabilmesini sağlayan ve yapabileceği algısını oluşturan en önemli kriter iletişim bilgileridir.

Müşteri Yorumlarının Sağladığı Avantajlar

İnternet üzerinden alınan hizmetlerde, insanlar, kendilerinden önce o hizmetten faydalanan kişilerin yorumlarına önem verirler. E-ticaret sitelerinde, ürün hakkında yapılan yorumlar, yeni alışveriş yapacak olan kişilerde yönlendirici etki oluşturmaktadır. E-ticaret sitesi tasarımlarında olması gereken en önemli bölümlerde birisi, her ürün için ayrı yorum bölümlerinin yer almasıdır.

Müşteriler, alışveriş yaptıkları e-ticaret sitesinin hizmetleri hakkında rahatlıkla yorum yapabilmeli, memnuniyet ve şikayetlerini bildirebilmelidir. E-ticaret sitelerinin yorum bölümleri, firmanın şeffaf ve güvenilir bir şekilde hizmet verdiğini gösterecektir. Yorum bölümlerinin sağladığı avantajlar şunlardır.

 • Ürünü ilk alacak olan müşterinin, ürünün sağladığı faydaları kullanıcılardan öğrenmesini sağlayacaktır.
 • Ürün hakkında yapılan olumlu yorumların çokluğu, ürün satışını artıracaktır,
 • Yorum sayısının fazla olması, firmanın müşteri sayısının fazla olduğunu gösterecektir.
 • Müşteri sayısı fazla olan firmalar güvenilir kabul edilir ve alışveriş yapmak için tercih edilir.
 • Yorumlar ile ürün bilgileri karşılaştırılır ve şeffaf hizmet verildiği görülür.

Profesyonel olarak e-ticaret hizmeti vermek isteyen firmalar için yorum bölümleri, marka ve ürün açısından çok önemlidir.

Sektörel Rekabetin Artırılması

Firmalar, bulundukları sektörde rekabet ederek varlıklarını sürdürürler. Günümüzde, en büyük rekabet ortamı, sanal ortamdır. İnternet üzerinden e-ticaret sitesi kuran ve bu siteyi doğru kullananlar, her zaman rakiplerinin önünü geçebileceklerdir. Rakiplerinin önüne geçen firma, markalaşmasını sağlayacak, daha fazla ürün pazarlaması yaparak, büyümesini gerçekleştirecektir. E-ticaret sitesi sayesinde, yakın çevresindeki müşterilerine değil, ürüne ihtiyaç duyan dünya genelindeki tüm müşterilerine ürün satışı yapabilecektir.

Marka ve Ürün Bilinirliğini Artırma

Platinum, hazirticaretsitesi.com olarak, e-ticaret site tasarımları ve paketleri hazırlıyoruz. Yaptığımız çalışma örnekleri arasında tüm sektörler yer alıyor. Hazır tasarımlarımız ile firmaların markalarına ve ürünlerine uygun e-ticaret sitesini hemen oluşturuyoruz. Müşterilerimize e-ticaret sitelerini nasıl doğru kullanabileceklerini, ürün yerleştirmede nelere dikkat edeceklerini, resim ve yazı fontlarını gösteriyoruz. E-ticaret sitesini doğru kullanmaya başlayan firmalar, markalarının ve ürünlerinin tüm piyasada daha iyi tanınmasını sağlayabilecektir.

Strateji Oluşturmak

Pazarlama oranını artırarak, firmasını büyütmek isteyenler, e-ticaret sitelerini doğru kullanabilmek için kendilerini öne çıkartabilecek stratejiler belirlemelidir. E-ticaret sitelerinin özelliklerinden birisi markanın ön plana çıkartılmasıdır. Bunun için doğru stratejilerini belirlenmesi gerekir. Firmalar, marka ve logo oluşturmalı, kendilerini en iyi temsil edecek sloganı belirlemelidir. Hedef kitle analizi yaparak, sitenizin yönetimini ve paylaşılacak ürün türlerini oluşturabilirsiniz.

E-ticaret Siteleri İçin Seo Çalışması

Ürünlerinize olan talebi artırabilmek ve müşteri ilgisini çekebilmek için e-ticaret sitenizin seo uyumlu olması büyük önem taşımaktadır. Bizler, tüm web sitesi tasarımlarımızı seo uyumlu olarak hazırlıyor ve geliştirilebilir olarak müşterilerimize sunuyoruz. E-ticaret sitesinin etkin ve doğru kullanımı sayesinde hedef kitleye ulaşmak için seo çalışmaları belirleyici olmaktadır. Seo çalışmaları yaptırarak e-ticaret sitesiniz Google arama motorunda, ilk sıralarda gösterebilirsiniz.

Markanın Öne Çıkartılması

E-ticaret sitelerinin doğru kullanılması, bulunduğunuz sektörde markanızın öne çıkartılmasını sağlayacaktır. Markanızda farklı olan özellikleri öne çıkarmalı ve müşterilerinizin rakiplerinizde olmayan özellikleri sizde görmesini sağlamalısınız. Markanızı öne çıkartarak, müşterilerin sizi tercih etmesi içi sebepler oluşturabilirsiniz. Bizler, e-ticaret sitenizin temalarını, markanıza uygun olarak hazırlıyor ve müşterilerinizin sitede kalmasını, ürün alışverişine yönlendirilmesini sağlıyoruz. Markanızı ön plana çıkartarak, ürün kalitesini ve çözüm stratejilerinizi ortaya koyabilirsiniz.