E-Ticaret Sitelerinin Alt Yapısı

e ticaret sitesi alt yapisi

Online sistemlerin, dünyada kullanılmaya başlaması, insanların istedikleri her türlü ürüne ve hizmete ulaşmalarını kolaylaştırmıştır. E-ticaret siteleri, günümüzde hayatımıza tamamen girmiştir ve insanlar, oturdukları yerden her türlü online alışverişlerini yapabilmektedir. E-ticaret sitelerinin alt yapısı doğru seçildiğinde, ürün pazarlama işlemlerinizi daha kolay ve güvenli yapabileceksiniz. Müşteri taleplerini karşılayacak olan güçlü bir alt yapı sistemi e-ticaret sitelerinin yapısını oluşturacaktır. E-ticaret site temaları ve alt yapıları hakkında hazirticaretsitesi.com sitesini inceleyebilir ve iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

E-ticaret Tasarımları

Günlük hayatın devam ettirilebilmesi için insanların farklı beklentileri ve ihtiyaçları bulunmaktadır. E-ticaret siteleri bu beklenti ve ihtiyaçları karşılamaya çalışmaktadır. Ancak standart alt yapı sistemini kullanan e-ticaret siteleri çoğu zaman beklentileri karşılayamayacaktır. E-ticaret siteniz üzerinden başarılı satış işlemleri yapabilmeniz için E-ticaret sitelerinin alt yapısı için özel yazılımlar geliştiren hazirticaretsitesi.com hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Zamana uyum sağlayabilmek için site alt yapısında değişim yapmanızı gerektirecek durumlar ortaya çıkabilecektir. Bu durumlar şunlardır.

 • Sektördeki gelişmeler,
 • Teknolojik gelişmeler,
 • İş modeli ve ürün değişimleri,

E-ticaret işlemlerinde başarılı olabilmek için site altyapısı kadar, sitenin arayüz görüntüsü de önemlidir. Siteye hızlı erişim ve ilk izlenim müşteride olumlu etki oluşturacaktır.

E-ticaret Sitesinde Altyapının Önemi

Online işlemler yaparak, isterikleri ürünleri satın almak isteyenler, güven veren siteleri tercih etmeye çalışıyorlar. E-ticaret sitelerinde kullanılan altyapı sistemlerinin seçimi ile site içeriğinin sürekli güncel kalması sağlanabilmektedir. Kullanıcı açısından da, sitede yer alan ürünlerin stok durumu, müşteri talepleri, oluşturulan siparişlerin hareketi gibi tüm işlemlerin daha kolay görülmesini ve yönetilmesini sağlayacaktır.

E-ticaret Sitesi Altyapı Entegrasyonu

E-ticaret sitelerinin alt yapısı belirlenirken, entegrasyon ve eklenti faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır. Altyapı belirlemede, tasarımların profesyonel ekipler tarafından yapılması önem taşımaktadır. Platinum firması, hazirticaretsitesi.com üzerinde sunduğu ürün paketleri içerisindeki tüm e-ticaret siteleri için en iyi altyapı sistemlerini kullanıyor. E-ticaret altyapı entegrasyonlarında dikkat edilecek olan eklentiler şunlardır.

 • Müşterinin, sizinle iletişim kurmasını sağlayacak e-posta eklenti araçları,
 • Satış işlemlerinin yönetilebilmesi için muhasebe eklentileri,
 • Müşterilere verilecek indirim kuponu gibi ödül tanımlama platformları,
 • Ürün gönderme işlemlerini sağlayacak yardımcı uygulamalar,

e-ticaret sitenizin başarılı olabilmesi için bulunduğunuz sektördeki rakiplerinizin analizlerini doğru yapmalı ve yapılan analizlere göre tüm sistem yenilemelerini hemen yapmalısınız.

E-ticaret Siteleri Özel Tasarım Yazılımları

E-ticaret sitelerinin alt yapısı oluşturulurken, özel yazılımlardan faydalanılmaktadır. Tasarımlar, müşteri dikkatini çekecek tarzda oluşturulmalı ve hizmetlerin güvenli olabilmesi için altyapı sistemlerinin güçlü tutulması gerekir. Özel tasarım yazılımlarında şunlara dikkat ediliyor.

 • En iyi temanın oluşturulabilmesi için sektöre uygun kategori sekmelerinin kullanılması,
 • Uygun renklerin seçilmesi ve sitenin kullanıcı dostu olması,
 • Sekmeler arası geçişlerin hızlı gerçekleşmesi,
 • Ödeme işlemlerinin güvenli platformlarda yapılması,
 • İletişim bilgilerine hızlı erişim ve kolay iletişim kurulabilmesi,

Hazirticaretsitesi.com sitesindeki e-ticaret site paketlerinin tümünde, site içerik özelliklerine göre özel tasarımların ve altyapı sistemlerinin kullanıldığı görülebilmektedir.

Ürün Pazarlama Oranının Artırılması

Firmalar ve kişiler ürettikleri ürünleri, son kullanıcı müşterilerine aracısız ve kısa yoldan ulaştırabilmek için e-ticaret yöntemini kullanmayı tercih etmektedir. E-ticaret sitelerini tasarımları doğru yapıldığında ve alt yapısı güçlü tutulduğunda, ürün pazarlama oranı hızla artmaya başlayacaktır. Pazarlama oranlarının artırılabilmesi için hedef kitle analizinin doğru yapılabilmesi önemlidir.

 • Daha fazla müşterinin ürün seçebilmesi için ürün sayısının yeterli olması,
 • Ürün açıklamalarındaki bilgilerin güncel ve doğru olması,
 • Ürün türüne göre sekmelerin oluşturulması,
 • Her ürüne ait görsellerin uygun ölçüde ve sayıda olması,
 • Fiyatların güncel olması ve ödeme sistemlerinin güvenilir seçeneklerden oluşması,
 • SSL güvenlik sertifikasının kullanılması,

Bu hususlar, hem e-ticaret sitenizin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesini hem de daha sağlam alt yapı sistemine sahip olmasını sağlayacaktır.

E-Ticaret Sitesinin Önemi

Hizmet vermiş olduğunuz sektörde başarılı olabilmek ve rakiplerinizle yarışabilmek için e-ticaret sistemlerini kullanmalısınız. E-ticaret sitesi sahibi olabilmek için hazirticaretsitesi.com platformunda yer alan site seçeneklerini değerlendirebilir, firmanız ve markanıza uygun site tasarımının hemen oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. E-ticaret sitelerinin önemi şu başlıklarda gösterilebilir.

 • Markalaşmanın sağlanması,
 • Kurumsal kimliğin oluşması,
 • Hedef kitleye ulaşma,
 • Pazarlama oranının artırılması,
 • Karlılık oranının artırılması,

E-ticaret sitelerinin önemi her geçen gün artmaktadır. Çünkü kişisel ve kurumsal tüm firmalar, ürün pazarlama işlemlerini online olarak yapmaya başlamıştır. E-ticaret sitelerinde kullanılan alt yapılar doğru seçildiğinde hedeflenen başarıya ulaşmak daha kolay olacaktır.

Seo Dostu Siteler

Diğer web siteleri gibi e-ticaret siteleri içinde seo çalışmaları yapılmalıdır. E-ticaret işlemlerinde başarılı olabilmeniz için sitenizin, arama motorlarında üst sıralarda yer alması büyük önem taşıyor. Sitenin seo dostu olması ve alt yapılarının en iyi sistemlerden oluşması hedef kitleye ve başarıya ulaşmayı kolaylaştıracaktır. E-ticaret sitesinin seo dostu olabilmesini sağlayan hususlar şunlardır.

 • Url yapısının seo uyumlu olması,
 • Siteye blog eklenebilmesi,
 • Siteye hızlı erişim ve sayfalar arası hızlı geçiş,
 • Mobil uyumluluk,
 • Başlık ve içerik bilgilerinin doğru seçilmesi,

Günümüzde insanlar, mobil cihaz kullandığından, mobil uyumlu olan ve altyapısı mobil destekli bulunan siteleri, hızlı erişim özelliğinden dolayı tercih etmektedir.

Müşteri Hizmetleri

E-ticaret sitesine ihtiyacınız olduğunda, hazirticaretsitesi.com ile iletişime geçebilir, sitede gösterilen paket seçeneklerinden firmanıza uygun olanını seçebilirsiniz. E-ticaret hizmetlerinde, başarıya giden yolun kilit bölümü müşteri hizmetleridir. E-ticaret sitelerine erişim kesintisiz olmalıdır. Kullanılan alt yapı sistemleri sayesinde, erişimler kesintisiz olduğundan, müşteri güvenini kazanmak daha kolay olmaktadır. Siteye erişim yapamayan müşteri, markaya olan güvenini kaybedecektir. Bu durum satış oranlarının ve karlılığın düşmesine neden olacaktır. Müşteri hizmetlerini güçlü tutmak ve erişim engellerinin olmaması istenilen başarıya ulaşmak için çok önemlidir. Müşteri hizmetleri bölümünün aktif kullanılmasını sağlayarak, markanıza olan bağlılığı artırabilirsiniz.