E-ticaret Satışlarını Arttırmak İçin 15 Harika Öneri -1.Bölüm

e ticaret satis arttirma

Herhangi bir işin başarısı, satışa dayanır. Daha fazla satış, daha fazla kazanç sağlar. Böylece işletmeler, reklamlarla satışlarını olabildiğince artırmaya çalışırlar. Bununla birlikte, çoğu bu konuda her şeyi yanlış yapıyor. Popüler bir algılamanın aksine, satışları arttırmak için reklama binlerce dolar harcamak zorunda değilsiniz. Gelir kaybetmenin bir anlamı yok. Küçük gelişmeler genellikle büyük bir fark yaratabilir.

Aşağıda, e-ticaret satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak için 15 etkili yöntemi bulabilirsiniz.

1. Çapraz satış’a odaklanın

Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi çapraz satışa odaklanmalısınız. Bu, e-ticaret sektöründe ve çok iyi eğilim gösteren bir taktik. Esasen, çapraz satış , müşterileri daha fazla para harcamaya yönlendirir ve online pazarda oldukça etkindir. Örneğin, müşterileriniz e-ticaret mağazanızdan bir cep telefonu satın aldıysa, ekran koruyucusu veya cep telefonu kapağı satmayı deneyebilirsiniz. Müşterilerinize, mevcut satın alımlarına değer katan bir şey sunmaya dikkat edin.

2. İsteğe Bağlı Teslimatın Kullanımı

Alışveriş yapan müşteriler her zaman ürünlerinin mümkün olan en kısa sürede gönderilmesini ister ve otomatik olarak en hızlı teslimat sağlayan e-ticaret sitelerini seçerler . Bununla birlikte, satışlarınızı artırmak için talep üzerine tarihli teslimat uygulayabilirsiniz ama bu karmaşıktır. Müşteriler, ürünlerinin gelişini beklemekle ilgilenmiyor; ileride plan yapmaya meyilli değillerdir. Bu nedenle öngörülebilirlik buradaki kelimedir. Müşterilerinize siparişin gelmesi için evde beklemek yerine günlerini önceden planlama fırsatı verin. Örneğin, kargonun yerini izleyebilir ve müşterinizi de aynı şekilde bilgilendirebilirsiniz.

3. Kargo Ayrıntılarıyla İlgili Olun

kargo-ucretleriKargo masrafları konusunda müşterilerinizle her zaman açık olmalısınız. Müşteriye, satın alma işlemlerinin ücretsiz gönderim için uygun olup olmadığını öğrenmesine izin verin. Şişirilmiş nakliye masraflarıyla alıcılarınızı sepeti terketme riski taşırsınız. Bu nedenle, müşterilerinize minimum nakliye ücreti vermek önemlidir.

4. Bülten Kayıtları için Teşvikler Sağlayın

Bir e-ticaret web sitesine yapılan ilk ziyaret, dönüşüm için yeterli değildir; Takip pazarlaması gerekiyor . Ve bu konuda bültenler yardımcı oluyor. İşiniz için mükemmel bir bülten oluşturmak için Newsletter2Go gibi yazılımları kullanabilirsiniz .

Ne yazık ki, alışveriş yapan kişiler nadiren e-ticaret bültenlerine üye oluyorlar. Bununla birlikte, bir çeşit teşvik vererek fikirlerini kolayca değiştirebilirsiniz. Bülten yoluyla ilk kez alıcılara bir indirim teklif edebilirsiniz.

5. Hesap Kayıt Zorunluluğunu kaldırın

Kasa kayıt işlemini kaldırmak, dönüşüm oranınızı ciddi şekilde etkiler. Asla alıcıları e-ticaret sitenizde bir hesap oluşturmaya zorlamayın. Adımı isteğe bağlı yapın; Bu şekilde hesap oluşturmayı seçebilirler.

 

Bir sonraki yazımızda E-ticaret Satışlarını Arttırmak İçin 15 Harika Öneri -2.Bölüm devamını sağlayacağız.

Gelin e-ticaret paketlerimizi görmek ve satın almak için için hazır e-ticaret paketleri , sayfamızı inceleyin, Platinum akıllı e-ticaret paketlerinin sizlere neler sunabileceğini kendiniz görün!

Yazımıza yorum yapabilir, puan verebilir ve sevdiklerinizin de bu bilgilerden faydalanabilmesi için aşağıdaki sosyal medya paylaşım düğmelerini kullanabilirsiniz. Unutmayın, bilgi paylaşınca çoğalır.

Ortalama Puan 4.7 / 5. Oy sayısı: 1003

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir